متوقف کننده خودرو

متوقف کننده خودرو

برخورد ماشین ها با دیوارها و ستون ها در پارکینگ های عمومی و مسکونی، مشکلی رایج در سراسر دنیا است. در اثر این برخوردها، علاوه بر صدمه ها و خسارات مالی به بدنه ماشین، دیوار ساختمان و بنا نیز دچار فرسایش و خرابی می شود. علاوه بر آن، این برخوردها در طول زمان می توانند بر زیبایی محیط اثر بگذارند و هزینه های گزافی را بابت نگهداری و مراقبت از بنا، بر دوش ساکنان و مدیران مجموعه قرار دهند. در میان تجهیزات پارکینگ که به منظور جلوگیری از چنین شرایطی طراحی و به بازار ارائه شده اند، متوقف کننده خودرو یکی از کلیدی ترین و مهم ترین محصولات است. ما در این مقاله در خصوص این محصول و کارایی های آن توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

متوقف کننده خودرو چیست؟

اگر حوادثی که در پارکینگ ها رخ می دهند را بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که مهم ترین دلیل برخورد خودروها با دیوارها و ستون ها در پارکینگ ها، معمولا ناشی از عدم آشنایی با فضا و محدودیت آن است. دنده عقب رفتن در پارکینگ یا آشنا نبودن با محدوده جای پارک، میتواند سبب برخورد ماشین با دیوار پارکینگ شود. حال اگر موانعی در جای پارک ها تعبیه شود که مانع از پیشروی بیش از حد خودرو و در نهایت برخورد آن با دیوار شود، می تواند به شکل سازنده ای از بروز بسیاری از برخورد ها و خسارات نیز جلوگیری کند. برای حل این مشکل محصولی تحت عنوان متوقف کننده خودرو طراحی شده است. متوقف کننده خودرو (که تحت عنوان کار استاپ هم شناخته می شود) وسیله ای مستطیلی شکل یا سکو مانند است که در کف پارکینگ نصب می شود و با ایجاد مانع در برابر تایر خودرو، از برخورد آن با دیوار و دیگر موانع جلوگیری می کند.
متوقف کننده های خودرو معمولا از جنس لاستیک طبیعی SBR ساخته می شوند. این نوع از لاستیک بسیار مقاوم است و می تواند برخورد تایر خودروها را تاب بیاورد. استفاده از این نوع لاستیک در طراحی متوقف کننده های خودرو همچنین می تواند مقاومت این دسته از محصولات در برابر شرایط جوی را تا حد قابل قبولی افزایش دهد.
 متوقف کننده های خودرو معمولا به صورت سکوهایی مستطیل شکل طراحی می شوند. طول استاندارد آن ها 50 سانتی متر است و معمولا در هر جای پارک دو متوقف کننده خودرو مورد نیاز است. هر متوقف کننده در برابر یک لاستیک قرار می گیرد. جانمایی متوقف کننده ها و فاصله آن ها از دیوار کاملا اختیاری است اما در شرایط استاندارد، بهتر است متوقف کننده ها یک متر یا بیشتر با دیوار فاصله داشته باشند. از آنجایی که بسیاری از ماشین ها دارای صندوق عقب هستد و همچنین بخش جلویی ماشین با فاصله کمتر از یک متر جلوتر از چرخ ها قرار میگیرد، در نظر گرفتن این فاصله یک متری یا بیشتر، می تواند به شما این اطمینان را بدهد که خودرو پس از برخورد با متوقف کننده، با دیوار برخورد نخواهد کرد.
علاوه بر ساختار مقاوم و کابردی این وسیله، در بسیاری از موارد متوقف کننده های خودور به نوارهای شب نمایی مجهز هستند. این امر به رانندگان کمک می کند تا در تاریک ترین فضاها، مانند پارکینگ های سرپوشیده، متوجه وجود موانع شده و سرعت خود را کاهش دهند. همچنین وجود این نوارهای شب تاب در متوقف کننده های خودرو به رانندگان کمک می کند تا محدودیت جای پارک خود را نیز به راحتی در تاریکی تشخیص دهند.

متوقف کننده خودرو با کیفیت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

از آنجایی که متوقف کننده ها معمولا در تماس مستقیم با تایر خودرو ها هستند، باید بسیار مقاوم باشند. اگر متوقف کننده خودرو از پلاستیک های بی کیفیت ساخته شود، در اثر برخورد با تایر ماشین ها می شکند و کارایی خود را از دست می دهد. بدیهی است که در چنین شرایطی ممکن آسیب هایی به تایر ماشین وارد شده و خسارات مالی نیز به همراه داشته باشند. متوقف های خودرو باید در برابر اصطکاک و فرسایش مقاوم باشند.
از آنجایی که چرخ ماشین ها به همراه خود گل و لای، رطوبت و سنگ ریزه ها را به فضای پارکینگ وارد می کند، متوقف کننده های خودرو باید به گونه ای طراحی شوند که در برابر شرایط جوی مختلف، به ویژه در تماس با رطوبت، مقاومت خود را از دست ندهند. این امر در طولانی مدت می تواند بر روی دوام و ماندگاری محصول تاثیر بگذارد.
متوقف کننده های خودرو در کف پارکینگ ها نصب می شوند. نشت روغن و سایر مایعات شیمیایی از موتور خودروها می تواند برای کف و همچنین تجهیزات پارکینگ بسیار مخرب باشد. این مواد غالبا خاصیت اسیدی قوی دارند و می توانند پلاستیک های معمولی و بی کیفیت را از بین ببرند. بدیهی است که اگر کار استاپ ها از پلاستیک های بی کیفیت و غیر مقاوم ساخته شوند، در چنین شرایطی دچار آسیب شده و کارایی خود را از دست می دهند.

متوقف کننده خودرو چگونه در محیط اجرا می شود؟

متوقف کننده خودرو معمولا با کمک پیچ و رولپلاک در کف پارکینگ نصب می شود. استفاده از پیچ و رولپلاک می تواند ماندگاری و مقاومت محصول در برابر فشار ناشی از حرکت خودروها را افزایش دهد. در چنین شرایطی شما می توانید اطمینان حاصل کنید که محصول در طولانی مدت کارایی خود را حفظ می کند و می تواند از پیشروی خودرو ها در محل جلوگیری کند. استفاده از چسب برای نصب متوقف کننده خودرو توصیه نمی شود چرا که حتی مقاوم ترین چسب ها در برابر رطوبت، تابش مستقیم نور خورشید، برف، گل و لای و مواد شیمیایی مقاومت خود را از دست می دهد. بدیهی است که در چنینی شرایطی مجبور به نصب دوباره متوقف کننده خودرو خواهید شد و هزینه های اجرای کار افزایش پیدا خواهد کرد.
پیچ و رول پلاک مورد استفاده معمولا در بخش زیرین متوقف کننده خودرو کار می شوند و یک درپوش دایره ای یا مربعی شکل محل نصب را می پوشاند تا شکل نهایی کار تمیز و شیک به نظر برسد.

متوقف کننده خودرو چه کاربردهایی دارد؟

مهم ترین کاربرد متوقف کننده خودرو، جلوگیری از پیشروی خودرو و برخورد آن با دیوار، ستون یا موانع دیگر است. این امر به ویژه در پارکینگ های عمومی که تردد خودروها بسیار زیاد است و رانندگان معمولا آشنایی کافی با فضای پاریکینگ ندارند، اهمیت پیدا می کند. از متوقف کننده خودرو می توان در پارکینگ مجتمع های تجاری، اداری، مسکونی و همچنین پارکینگ های سرپوشیده و روباز عمومی استفاده کرد.
یکی دیگر از کاربردهای متوقف کننده های خودرو، بخش بندی فضای پارکینگ و محدود کردن جای پارک خودروهای مختلف است. در واقع شما می توانید با استفاده از متوقف کننده خودرو فضای داخلی یک پارکینگ را به شکل ایده آلی بخش بندی کنید و از بی نظمی و هرج و مرج در پارکینگ بکاهید. این امر به ویژه در پارکینگ های عمومی اهمیت پیدا می کند. از این ابزار برای مهار چرخ های دستی در انبارها، فروشگاه ها، اداره های گمرک و پست نیز می توان استفاده کرد.

شرکت فرا ترافیک تولید کننده تجهیزات پارکینگ

متوقف کننده خودرو یکی از تجهیزات پارکینگ بسیار کاربردی، مدرن و مقرون به صرفه است. این ابزار به شما کمک می کند تا با متوقف کردن خودرو در یک فاصله تعیین شده از دیوار، از برخورد ماشین با موانع و در نتیجه ایجاد خسارت های مالی به بنا و خودرو جلوگیری کنید. این ابزار در پارکینگ های عمومی و همچنین انبارها، اداره گمرک و حتی داخل فروشگاه ها و بیمارستان ها نیز کاربرد دارد. شاید جالب باشد بدانید که در بسیاری از کشورهای جهان ساختمان ها در صورت عدم استفاده از تجهیزات پارکینگ، به ویژه متوقف کننده خودرو، نمی توانند مجوز پایان کار خود را دریافت کنند. در کشور ایران نیز استفاده از متوقف کننده خودرو برای اخذ گواهی HSE در پارکینگ ها ضروری است.
شرکت فرا ترافیک یکی از مجموعه های فعال و با سابقه در زمینه تولید تجهیزات خودرو، ترافیکی و ایمنی است که اقدام به تولید و عرضه متوقف کننده خودرو کرده است. این محصول با استفاده بهترین مواد اولیه و لاستیک های درجه یک ساخته شده است و با نازل ترین قیمت بازار عرضه می شود. این مجموعه در تلاش است تا با تکیه بر دانش و تجربه خود، به ارتقای سبک زندگی هموطنان خود کمک کند. تمامی محصولات ارائه شده توسط شرکت فرا ترافیک دارای ضمانت است و مشاوران و کارشناسان این مجموعه در تمامی مراحل مشاوره برای خرید، ثبت سفارش و اجرای کار در کنار شما هستند. مشاوران این مجموعه آماده هستند تا با در نظر گرفتن شرایط پروژه، نقطه نظرات شما، محدودیت های مالی و اجرایی کار و همچنین مدت زمان اجرای کار، بهترین راه حل ها را در اختیارتان قرار دهند. کافی است برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره، ثبت سفارش و پیگیری آن از طریق شماره های تماس مندرج در وب سایت مجموعه فرا ترافیک با کارشناسان مجموعه ارتباط بگیرید. پروژه های شما در کمترین زمان و با نازلترین قیمت اجرا می شوند. شما همچنین می توانید از طریق آدرس ایمیل موجود در وب سایت، با کارشناسان مجموعه فرا ترافیک مکاتبه کنید. کافی است شرایط پروژه، محدودیت ها و بازه زمانی لازم برای اجرای پروژه را از طریق ایمیل برای کارشناسان ما ارسال کنید تا در کمترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.   

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

متوقف کننده خودرو چیست؟ متوقف کننده خودرو (که تحت عنوان کار استاپ هم شناخته می شود) وسیله ای مستطیلی شکل یا سکو مانند است که در کف پارکینگ نصب می شود و با ایجاد مانع در برابر تایر خودرو، از برخورد آن با دیوار و دیگر موانع جلوگیری می کند.
متوقف کننده خودرو با کیفیت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ از آنجایی که متوقف کننده ها معمولا در تماس مستقیم با تایر خودرو ها هستند، باید بسیار مقاوم باشند. اگر متوقف کننده خودرو از پلاستیک های بی کیفیت ساخته شود، در اثر برخورد با تایر ماشین ها می شکند و کارایی خود را از دست می دهد.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط