تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر

تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر

اگر در شهرهای بزرگ و یا توریستی زندگی می کنید، بدون شک با معضل پارکینگ آشنایید. این روزها نه تنها پیدا کردن جای پارک در کنار خیابان یک معضل است، بلکه پارک کردن خودرو در پارکینگ مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری نیز به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. پارک کردن موتورسیکلت ها در حریم پارک سایر همسایه ها و یا جا دادن دو ماشین در محدوده ای که تنها برای پارک یک ماشین در نظر گرفته شده است (و در نتیجه تجاوز به حریم پارک همسایه) مشکلات رایجی هستند که اگر در یک برج زندگی می کنید، بدون شک با آنها روبرو شده اید. تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر یکی از تجهیزات کاربردی پارکینگ است که به منظور جلوگیری از بروز چنین شرایطی طراحی شده است و می تواند از بروز مشکلات مشابه، به شکل قابل قبولی جلوگیری کند.

تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر چیست؟ 

تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر قطعه ای مستطیلی شکل است که بر روی زمین پارکینگ نصب می شود و به واسطه تفاوت ارتفاع آن با سطح پارکینگ، می تواند با ایجاد موانع کنترل شده، محدوده پارک اتومبیل ها را مشخص کند. نوع با کیفیت این وسیله از پلاستیک درجه یک ساخته می شود که معمولا در برابر ضربه و همچنین فشار ماشین های سنگین، مقاوم است. بدیهی است که در صورت استفاده از پلاستیک های بی کیفیت در ساخت این ابزار، تقسیم کننده پارکینگ کارایی خود را از دست می دهد و می تواند حتی سبب ایجاد آسیب برای لاستیک خودروها شود.
معمولا بدنه اصلی تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر ها از چهار طرف با کمک لایه هایی از مواد شبرنگ پوشش داده می شود، تا در محیط تاریک پارکینگ، رانندگان بتوانند به خوبی در خصوص وجود مانع و همچنین حدود مجاز برای پارک خودروی خویش، مطلع شوند. کافی است مقدار کمی نور خودرو به بدنه این وسیله بتابد تا با بیشترین میزان بازتابش نور، تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر راننده را در خصوص حدود مجاز پارک ماشین مطلع کند.
تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر معمولا با استفاده پیچ و رولپلاک در محل مورد نظر نصب می شود و بدین ترتیب، رطوبت، اصطکاک ماشین ها و همچنین خیس شدن کف پارکینگ در روزهای برفی و بارانی (در اثر ورود و خروج ماشین ها) تاثیری در استحکام و کیفیت این محصول نخواهد داشت. استفاده از پیچ و رول پلاک همچنین کاربرد این وسیله را افزایش می دهد و شما می توانید در صورت نیاز، با جدا کردن قطعه و نصب دیوایدر در محلی دیگر، از آن استفاده کنید.
برخی از تقسیم کننده های پارکینگ یا دیوایدرها دارای فضایی برای نگه داشتن از میله های ترافیکی در بخش فوقانی خود هستند. در صورت استفاده از استوانه های ترافیکی، فضای پارکینگ شما به صورت کامل محصور و محفوظ می ماند.

تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر چه کاربرد هایی دارد؟

مهم ترین کاربرد این محصول، مشخص کردن فضای کافی  جهت پارک خودرو است. با کمک تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر شما می توانید فضای محدود یک پارکینگ را بخش بندی کنید و این امر در پارکینگ های عمومی، مانند پارکینگ های بیمارستانها، سینماها، مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی کاربرد دارد. شما می توانید از این وسیله در پارکینگ های روباز و سرپوشیده استفاده کنید. پلاستیک با کیفیت، شیوه نصب تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر و همچنین استفاده از شبرنگ های با کیفیتی که در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت به خوبی مقاوم هستند، هیچ گونه محدودیت اجرایی را برای این دسته از تجهیزات پارکینگ، ایجاد نمی کنند. در صورت نصب این دسته از تجهیزات پارکینگ، شما می توانید نظم بهتری را به فضا ببخشید و از بروز مشکلات ثانویه، از جمله مشاجرات میان افراد و همسایگان نیز خودداری کنید.

تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر و ایمنی در پارکینگ

یکی از مشکلات رایجی که در اکثر پارکینگ های عمومی و خصوصی شاهد آن هستیم، آسیب هایی است که به بدنه ماشین و همچنین دیوارهای پارکینگ، به مرور زمان وارد می شود. عدم آگاهی از حدود فضا برای پارک خودرو، می تواند سبب ایجاد برخورد بین ماشین و دیوارها، ستون ها و سایر موانع موجود در پارکینگ شود و در نتیجه آن، ضررهای مالی را هم برای دارنده خودرو و هم برای ساختمان به وجود آورد. تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر می تواند با ایجاد مانع محدودیت فضا برای پارک خودرو را برای راننده مشخص کند. چرخ های ماشین با نزدیک تر شدن به دیوار، به دیوایدر برخورد می کنند و در نتیجه آن، پیش از برخورد کامل ماشین با دیوار، خودرو متوقف می شود. به همین دلیل، استفاده از این محصول می تواند ضمن کاهش احتمال بروز خسارت های مالی برای بدنه خودرو، از صرف هزینه های بالا جهت نگهداری و مراقبت یا ترمیم ساختمان نیز جلوگیری کند.
 این امر به ویژه در پارکینگ های عمومی که رفت و آمد خودرو ها بیشتر است، اهمیت دارد. از آنجایی که اکثر رانندگان به محدودیت های فضای پارکینگ های عمومی آشنا نیستند، احتمال برخورد خودرو با دیوار و بروز آسیب ها در این فضاها، بیش از پارکینگ های شخصی است. در مقابل، هزینه نگهداری و ترمیم پارکینگ های عمومی نیز به مراتب بیشتر از پارکینگ های خصوصی می باشد. استفاده از تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر می تواند علاوه بر نظم بخشیدن به چنین فضاهای محدود و عمومی، هزینه های مرتبط با نگهداری و تعمیر یا ترمیم فضا را نیز به شکل قابل قبولی کاهش دهد. شایان ذکر است که با استفاده از این دسته از تجهیزات پارکینگ، شما می توانید از اموال مراجعه کنندگان نیز مراقبت کنید و با ایجاد یک تجربه مثبت، گامی سازنده در راستای مشتری مداری بردارید.

تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر و مشخص کردن مسیرهای خاص

در برخی از کشورها و در موارد خاص، از تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر برای مشخص کردن مسیر های خاصی استفاده می شود. اگر می خواهید یک مسیر مشخصی را در فضای بزرگ یک سوله یا انبار مشخص کنید و تمایل دارید با ایجاد موانعی، از عبور بی نظم ماشین ها، خودرو ها و سایر وسایل نقلیه موجود جلوگیری کنید، می توانید از این دسته از تجهیزات پارکینگ استفاده کیند. این امر به ویژه برای مشخص کردن مسیر های کم خطر در فضای یک انبار یا کارخانه برای مراجعین عمومی و غیر متخصص کاربرد دارد. با وجود این موانع، فرد نمی تواند از مسیری که مشخص کرده اید خارج شود و در نتیجه ترافیک ورودی کنترل می شود. در چنین شرایطی، مراجعین امکان حرکت به سمت بخش های دیگر انبار یا کارخانه که بالقوه خطرناک هستند را نخواهند داشت.

شرکت فرا ترافیک تولید کننده تجهیزات پارکینگ

امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا با هدف استاندارد سازی فضای پارکینگ ساختمان ها و برج ها، از تجهیزات پارکینگ استفاده می شود. تجهیزات پارکینگ با هدف حفظ امنیت ساکنان و مراجعه کنندگان یک ساختمان و همچنین افزایش طول عمر بنا، طراحی شده اند. استفاده از این تجهیزات حتی به قدری مهم است که در برخی از کشورهای دنیا، ساختمان ها تنها زمانی اجازه دریافت پایان کار دارند که این تجهیزات را به درستی در بنای خود به کار برده باشند. تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر یکی از انواع تجهیزات پارکینگ است که می تواند در نظم بخشیدن به فضا، محسور کردن و مشخص کردن فضای پارک خودروها و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات و مشاجرات کمک کند. از این محصول همچنین با هدف جلوگیری از آسیب های احتمالی میان خودرو و موانع موجود در پارکینگ، از جمله دیوارها و ستون های بنا، استفاده می شود. تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر باید از مواد اولیه با کیفیت ساخته شود و عدم رعایت این امر، ضمن ایجاد هزینه برای افراد، کارایی محصول را نیز به شکل قابل توجهی کاهش می دهد. شرکت فرا ترافیک یکی از تولید کنندگان خوش سابقه و با تجربه تجهیزات پارکینگ و ترافیکی در ایران است که در راستای طراحی، تولید و عرضه تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر گامی موثر برداشته است. این شرکت با استفاده از مواد اولیه با کیفیت، ضمانت محصولات و همچنین پشتیبانی کامل از مشتریان در تمامی فرایند مشاوره، خرید و نصب کالا، توانسته است رضایت مشتریان را جلب کند.
شرکت فرا ترافیک تاکنون بیش از 2500 پروژه موفق را در سراسر ایران به ثبت رسانده است و با تکیه بر دانش، تجربه و تخصص در زمینه عرضه محصولات پارکینگ، در راستای آسایش و آرامش هموطنان خود تلاش می کند. تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر  یکی از محصولاتی است که این شرکت طراحی کرده است و با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت بازار، آن را ارائه می کند. کارشناسان این مجموعه آماده هستند تا با در نظر گرفتن شرایط اجرایی پروژه، محدودیت ها، هزینه ها و همچنین بازه زمانی مد نظر جهت اجرای پروژه، بهترین انتخاب و راهکار را پیش روی مشتریان قرار دهند. کارشناسان این مجموعه در تمامی فرایند نصب کار در کنارتان هستند تا در خصوص پیاده سازی پروژه به صورت صددرصد اطمینان حاصل کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و یا ثبت سفارشات خرید خود، کافی است با شماره های درج شده در وب سایت مجموعه ارتباط برقرار کنید. شما همچنین می توانید در صورت تمایل، به آدرس ایمیلی که در وب سایت درج شده است، پیامی ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه در کمترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کنند.
 

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر چیست؟ تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر قطعه ای مستطیلی شکل است که بر روی زمین پارکینگ نصب می شود و به واسطه تفاوت ارتفاع آن با سطح پارکینگ، می تواند با ایجاد موانع کنترل شده، محدوده پارک اتومبیل ها را مشخص کند.
تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر چه کاربرد هایی دارد؟ مهم ترین کاربرد این محصول، مشخص کردن فضای کافی جهت پارک خودرو است. با کمک تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر شما می توانید فضای محدود یک پارکینگ را بخش بندی کنید و این امر در پارکینگ های عمومی، مانند پارکینگ های بیمارستانها، سینماها، مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی کاربرد دارد.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط