قفل پارکینگ

قفل پارکینگ

تعداد ماشین ها در شهر ها رو به افزایش است و همین موضوع سبب به وجود آمدن معضل جدیدی به نام جای پارک شده است. اگر برای یک خرید کوچک با ماشین خود سری به خیابان اصلی محل زندگیتان زده باشید، به احتمال زیاد برای پارک خودرو با مشکل روبرو شده اید؛ اما از بین رفتن زمان و کلافه شدنتان در چنین شرایطی در طول روز تنها یک روی سکه از معضل جای پارک است. در مجتمع های اداری، مسکونی و تجاری، معمولا به هر واحد یک الی دو جای پارک اختصاص داده می شود. این در حالی است که بسیاری از این واحد ها بیش از یک ماشین را دارا هستند و در نتیجه، پارک کردن ماشین دوم یا سوم و تامین امنیت آن، معضل دیگری است که ساکنان شهرهای بزرگ در دنیا با آن روبرو هستید. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که یکی از همسایگان شما ماشین اضافی یا ماشین مهمان خود را در فضای مخصوص ماشین شما پارک کند. این امر چندان جالب نیست و بر اساس قوانین، تخلف محسوب می شود. اما شما با چه روشی می توانید از جای پارک خودروی خود محافظت کنید؟ قفل پارکینگ نام یکی از تجهیزات پارکینگ می باشد که برای این هدف طراحی شده است.

قفل پارکینگ چیست؟

تصور کنید در یک مجتمع مسکونی ساکن هستید و ماشین خود را برای انجام تعمیرات برای یک هفته در تعمیرگاه گذاشته اید. پس از یک الی دو روز متوجه می شوید که ماشین غریبه ای در پارکینگ شما قرار دارد. همسایگان شما که متوجه جای خالی پارکینگ شده اند، ماشین دوم خود و یا ماشین مهمانانشان را در محل پارک شما قرار داده اند. این اتفاق می تواند در یک مجتمع تجاری و حتی اداری نیز رخ دهد. این اتفاق چندان خوشایند نیست و می تواند سبب به وجود آمدن دعواها، نزاع و کشمکش های فراوان شود.
قفل پارکینگ نام محصولی است که با قرار گیری در محل پارک خودروی شما، می تواند از فضای پارک ماشین محافظت کند و مانع از ورود سایر ماشین ها به این بخش اختصاصی شود. قفل پارکینگ در دسته تجهیزات پارکینگ قرار می گیرد و استفاده از آن در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی رواج دارد. این وسیله از جنس فولاد است واز دو بخش پایه و میله اصلی تشکیل شده است. بخش پایه با نصب شدن بر کف پارکینگ در محل محکم می شود. میله قفل در دو وضعیت افقی و عمودی قرار می گیرد. شما می توانید با قرار دادن قفل پارکینگ در برابر محل پارک خودروی خود و قفل کردن میله در حالت عمودی، مانعی محکم ایجاد کنید تا سایر خودرو ها و ماشین ها نتوانند در حریم مربوط به شما، خودروی خود را پارک کنند. برای ورود و خروج ماشین خود، شما می توانید میله را به صورت افقی قرار داده و ماشین را به فضای داخلی پارک وارد و یا از آن خارج کنید.
استفاده از قفل پارکینگ و همچنین نصب آن در پارکینگ ها بسیار آسان و سریع است. به طور کلی، قفل پارکینگ می تواند در مدل ها و اندازه های متنوعی تولید شود. اندازه استاندارد این وسیله بین 60 تا 70 سانتی متر است و مدل های متنوع آن با توجه به سیستم ایجاد قفل، با یکدیگر تفاوت دارند. به طور خاص:

  • قفل های پارکینگ ممکن است به صورت دستی عمل کنند. این بدان معناست که رانندگان برای تغییر وضعیت میله و وارد یا خارج کردن خودروی خود، باید به صورت دستی قفل را باز یا بسته کنند.
  • قفل های پارکینگ ممکن است با کمک یک کنترل از راه دور (ریموت) عمل کنند. این بدان معناست که شما برای تغییر وضعیت میله و باز کردن مسیر برای عبور خودروی خود می توانید از یک ریموت استفاده کنید. ریموت ها معمولا تا شعاع محدود سی متر عمل می کنند.
  • همچنین ممکن است برخی از قفل های پارکینگ به سیستم آژیر مجهز باشند تا در صورت نزدیک شدن خودرو به قفل، علامت هشدار فعال شده و از برخورد های احتمالی جلوگیری کند.

قفل پارکینگ معمولا در دو رنگ قرمز و زرد به بازار عرضه می شود و سطح آن ها با استفاده از نوارهای شب تاب پوشش داده می شوند. این نوار ها می توانند در تاریک ترین فضاها . در صورت وجود کمترین میزان نور، رانندگان را در خصوص وجود موانع مطلع کنند و در نتیجه از احتمال بروز برخورد و خطرات مشابه، بکاهند.

قفل پارکینگ چه کاربرد هایی دارد؟

مهم ترین و اصلی ترین کاربرد قفل پارکینگ، محفوظ نگه داشتن فضای پارک اختصاصی افراد است. شما می توانید با نصب آسان و سریع این وسیله در ورودی فضای پارکینگ خود، به سایر خودروها اجازه ندهید که به این فضا وارد شوند. با این حال این وسیله کاربرد های دیگری نیز دارد که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.
تصور کنید فضای پارکینگ شما و همسایه تان میان دو ستون محصور شده است. ممکن است همسایه شما فضای پارکینگ شما را به طور کامل اشغال نکند اما با بد پارک کردن خودروی خود و یا گنجاندن دو ماشین به جای یک ماشین در فضای پارک خود، به محدوده پارک شما وارد شود. ممکن است در چنین شرایطی شما فضای کافی برای ورود یا خروج از فضای پارک را نداشته باشید. نصب قفل پارکینگ در مرز میان دو فضای پارک می تواند از بروز چنین مشکلی جلوگیری کند. شما می توانید این وسیله بسیار کاربردی را با توجه به محدوده ای از پارک که در سند ملک مشخص شده است، نصب کنید و بدین ترتیب به سایر همسایگان اجازه ندهید که به فضای پارک شما وارد شوند.
قفل پارکینگ می تواند امنیت خودروی شما را نیز افزایش دهد. این امر به ویژه در پارکینگ ساختمان های اداری و تجاری اهمیت دارد. قفل پارکینگ معمولا با استفاده از پیچ و رول پلاک در محل محکم می شود. کندن یا جابجا کردن این وسیله بدون استفاده از تجهیزات و در بازه زمانی کوتاه، تقریبا غیر ممکن است. شما می توانید با نصب این وسیله و قفل کردن آن، امنیت خودروی خود را ارتقا دهید.
توجه داشته باشید که قفل پارکینگ نه تنها در پارکینگ های سرپوشیده، بلکه در پارکینگ های رو باز نیز قابل استفاده هستند. از آنجایی که این دسته از تجهیزات پارکینگ از مواد اولیه بسیار با کیفیتی ساخته شده اند، در برابر بسیاری از شرایط جوی و آب و هوایی مقاوم می باشند. شما می توانید با نصب این دسته از تجهیزات در پارکینگ های روباز، ضمن ایجاد نظم و ترتیب در پارکینگ ها، امنیت خودروی خود را نیز تامین کنید.
یکی دیگر از موارد استفاده از قفل های پارکینگ در مجتمع های تجاری، محدود کردن و حفاظت کردن از فضای پارک پرسنل، مهمان های ویژه و کارمندان است. این امر در پارکینگ هایی که میان کارمندان یک مجموعه و مراجعین مشترک هستند، اهمیت دارد. تصور کنید طبقات فوقانی یک مجتمع تجاری بزرگ به اداره ها و یا یک هتل اختصاص داشته باشد. بدون استفاده از قفل پارکینگ، مسافرین هتل و یا کارمندان واحد های اداری مجبور هستند برای پیدا کردن جای پارک با سایر مراجعین مجموعه رودرو شوند. استفاده از قفل پارکینگ می تواند فضایی را برای مسافران، کارمندان، افراد خاص و صاحبان کسب و کارها محدود کند. 

شرکت فرا ترافیک تولید کننده تجهیزات پارکینگ و ترافیک

قفل پارکینگ یکی از محصولات کاربردی است که در زیر شاخه تجهیزات پارکینگ قرار دارد و این روزها در بسیاری از کشورهای جهان به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله می تواند با ایجاد نظم و محدود کردن فضای پارکینگ، از تصاحب فضای پارک توسط همسایگان و افراد غریبه جلوگیری کند. شما می توانید با استفاده از این وسیله فضای پارک خودروی خود را تامین کنید و همچنین امنیت خودروی خود را نیز افزایش دهید. قفل پارکینگ وسیله ای است که معمولا از جنس آهن یا فولاد ساخته می شود و به واسطه نوع کارایی خود باید بسیار محکم و با دوام باشد. بدیهی است که استفاده از مواد اولیه بی کیفیت در ساخت این وسیله، کارایی نهایی آن را از بین می برد و افراد را دچار مشکلات مختلفی می کند.
شرکت فرا ترافیک در ایران تولید کننده انواع تجهیزات پارکینگ، ایمنی و ترافیکی است که قفل پارکینگ را به لیست محصولات خود اضافه کرده است. این مجموعه با سابقه اجرای بیش از 2500 پروژه موفق در ایران، در تلاش است تا با کمک جدیدترین و بروزترین استانداردهای جهان در زمینه تولید و توزیع تجهیزات پارکینگ به ارتقای سطح استاندارد زندگی هموطنان خود کمک کند. در تولید قفل پارکینگ این مجموعه از بهترین مواد اولیه استفاده کرده است و مانند سایر محصولات ارائه شده، این دسته از تجهیزات پارکینگ فرا ترافیک نیز دارای گارانتی طولانی مدت و ضمانت اجرایی می باشند. استفاده از مواد شب رنگ درجه در یک در سطح قفل های پارکینگ به جلوگیری از بروز حوادث و برخورد ها در پارکینگ کمک می کند. شما می توانید شرایط محل اجرای پروژه، انتظارات خود و محدودیت ها را با مشاوران مجموعه ما در میان بگذارید تا این افراد با تکیه بر دانش، تجربه و آگاهی خود، شما را در امر انتخاب بهترین و کاربردی ترین تجهیزات پارکینگ یاری کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت سفارش و پیگیری آن، شما می توانید از طریق شماره های تماس مندرج در وب سایت فرا ترافیک و یا ایمیل این شرکت، اقدام کنید.

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

قفل پارکینگ چیست؟ قفل پارکینگ نام محصولی است که با قرار گیری در محل پارک خودروی شما، می تواند از فضای پارک ماشین محافظت کند و مانع از ورود سایر ماشین ها به این بخش اختصاصی شود. قفل پارکینگ در دسته تجهیزات پارکینگ قرار می گیرد و استفاده از آن در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی رواج دارد.
قفل پارکینگ چه کاربرد هایی دارد؟ مهم ترین و اصلی ترین کاربرد قفل پارکینگ، محفوظ نگه داشتن فضای پارک اختصاصی افراد است. شما می توانید با نصب آسان و سریع این وسیله در ورودی فضای پارکینگ خود، به سایر خودروها اجازه ندهید که به این فضا وارد شوند.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط