کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

تمیز نگه داشتن فضای پارکینگ یکی از چالش های مهم در بحث نگهداری از یک ساختمان و بنا است. پارکینگ ها معمولا کثیف تر از سایر بخش های ساختمان هستند. خودرو ها، کثیفی و آلودگی خیابان ها را به داخل پارکینگ می‌آورند. گاهی نشت روغن ماشین ها می‌تواند لکه های دائمی و زشتی را در کف پارکینگ ایجاد کند و در در کنار آن، ترکیدن لوله های ساختمان که معمولا از سقف پارکینگ ها می‌گذرند، کمکی به تمیز ماندن این بخش از ساختمان نمی‌کنند. کفپوش اپوکسی یکی از تجهیزات پارکینگ است که می‌تواند به شکل قابل قبولی، بخش اعظمی از مشکلات ذکر شده در بالا رفع کند.

کفپوش اپوکسی چیست؟

اگر در پارکینگ ساختمان های تجاری قدم بگذارید، متوجه متفاوت بودن کفپوش این بخش از ساختمان خواهید شد. کفپوش اپوکسی یکی از محبوب ترین و رایج ترین انتخاب ها برای پارکینگ ساختمان های اداری و تجاری محسوب می‌شود. از این محصول در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا استفاده می‌شود و رد پای آن را در مجتمع های تجاری و اداری بزرگ ایران، مانند هایپر استار، نیز دیده می شود. کفپوش اپوکسی از جنس پلیمر است و به همین سبب مقاومت بالایی دارد. این کفپوش دچار سایش نمی‌شود و ضد لغزش می‌باشد. این کفپوش مقاومت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل انتخابی ایده ال برای پوشش کف پارکینگ های عمومی می‌باشد.

کفپوش اپوکسی چه ویژگی هایی دارد؟

  • حفاظت از بنا در برابر سایش و فرسایش: کفپوش اپوکسی را می‌توان بر روی بتن یا موزاییک نصب کرد. این کفپوش یک پیوند قوی با بتن زیرین خود ایجاد می‌کند و به واسطه مقاومت بالایی که دارد، از بنای زیرین در برابر سایش و فرسایش محافظت می‌کند. یکی از مهمترین عوامل فرسایش کف پارکینگ ها نفوذ آب و رطوبت به درزهای موجود در بنا است. این کفپوش نفوذ ناپذیر است و در نتیجه آب یا روغن به داخل کف بنا نفوذ نمی‌کند.
  • نظافت محیط: نظافت کفپوش اپوکسی بسیار راحت است. به واسطه ساختار شیمیایی خاص خود، کفپوش اپوکسی هیچ گاه گرد و غبار ایجاد نمی‌کند و تمیز کردن آن بسیار آسان است. شایان ذکر است که امکان اجرای خطوط پارکینگ و بخش بندی فضا در کنار کفپوش اپوکسی وجود دارد.
  • مقاومت مکانیکی بالا: کفپوش اپوکسی مقاومت مکانیکی بسیار بالایی دارد و در مواردی حتی بهتر از بتن ساده عمل می‌کند. این کفپوش می‌تواند پنج الی شش تن بار را تحمل کند و در عین حال هیچ گونه فشاری را به سطح زیرین خود وارد نکند. به همین دلیل است که در بسیاری از سوله ها، انبارها و پارکینگ های عمومی از این کفپوش با هدف افزایش طول عمر بنا، استفاده می‌شود. کفپوش اپوکسی به راحتی قابل تعویض است.
  • مقاومت در برابر مواد شیمیایی: کفپوش اپوکسی مقاومت شیمیایی بالایی دارد. این بدان معناست که در صورت تماس با مواد شیمیایی اسیدی یا قلیایی، کفپوش اپوکسی دچار واکنش شیمیایی نمی‌شود. واکنش های شیمیایی می‌توانند بالقوه سبب از بین رفتن کامل یک ساختار شوند؛ چیزی که کفپوش اپوکسی در برابر آن مقاوم است. به همین سبب است که استفاده از این کفپوش در کف پارکینگ های عمومی انتخابی ایده آل است. کفپوش اپوکسی در صورت تماس با روغن موتور و سایر مواد شیمیایی، کیفیت و کارایی خود را از دست نمی‌دهد.
  • رنگ بندی و زیبایی محیط: در انتخاب رنگ بندی کفپوش اپوکسی شما هیچ گونه محدودیتی ندارید. شما می‌توانید با توجه به طراحی داخلی محیط پارکینگ و همچنین رنگ بندی کلی بنا، کفپوش اپوکسی پارکینگ را تعیین کنید. شما حتی می‌توانید از رنگ های مختلف برای طبقات مختلف پارکینگ استفاده کنید. این آزادی عمل یکی از مهم ترین دلایل موفقیت و محبوبیت کفپوش اپوکسی در جهان محسوب می‌شود.
  • پوششی ایده آل بدون و بدون درز: برای پوشش مکان های پرتردد مانند پارکینگ های عمومی، باید از کفپوش هایی استفاده کرد که هیچ گونه خلایی در سطح خود نداشته باشند. در غیر این صورت آب، مواد شیمیایی و رطوبت به عمق کفپوش نفوذ می‌کند و خیلی سریع موجب از بین رفتن کف اصلی بنا می‌شود. کفپوش اپوکسی پوششی یک دست و بدون خلا ارائه می‌کند و در نتیجه در حفاظت از کل بنا کاملا موثر است.

 کفپوش اپوکسی چه کاربرد هایی دارد؟

همانطور که پیشتر نیز بدان اشاره شد، کفپوش اپوکسی یکی از تجهیزات پارکینگ است و از آن معمولا برای پوشش کف پارکینگ های عمومی و خصوصی استفاده می‌شود. با این حال، ساختار کفپوش اپوکسی به گونه ای است که می‌توان از آن در محیط های دیگر و با اهداف متفاوت تری نیز استفاده کرد. از جمله کاربرد های کفپوش اپوکسی عبارتند از:

  • پوشش کف کارگاه ها، انبارها و سوله های ذخیره کالا: پوشش یک دست و ایده آل کفپوش اپوکسی می‌تواند از کالاهای نگهداری شده در انبارها و سوله ها در برابر نفوذ رطوبت محافظت کند.
  • در کارخانه های صنعتی: از کفپوش اپوکسی می‌توان برای پوشش کف سوله ها و کارخانه های صنعتی استفاده کرد. کارخانه هایی که در زمینه تولید مواد شیمیایی، به ویژه اسید ها، و تولید محصولات سنگین، مانند فولاد، فعالیت دارند، می‌توانند از کفپوش اپوکسی استفاده کنند. این محصول در برابر کوبش، فرسایش و ضربه مقاوم است و دچار واکنش های شیمیایی نمی‌شود و در نتیجه ایده آل ترین انتخاب برای فضاهای صنعتی پر خطر است. پالایشگاه ها، کارخانه های فعال در حوزه پتروشیمی و نیروگاه ها نیز می‌توانند از کفپوش اپوکسی برای پوشش بخش های مختلف تولیدی خود استفاده کنند.
  • کفپوش اپوکسی را می‌توان به عنوان یک پوشش محافظ برای بتن و فولاد استفاده کرد. این پوشش از سازه های اصلی در برابر حملات مکانیکی و شیمیایی محافظت می‌کند در نتیجه می‌تواند به بقای بنا و جلوگیری از بروز خطرات و آسیب های جبران ناپذیر، کمک شایان توجهی کند. این ویژگی کفپوش اپوکسی به ویژه در نیروگاه ها و کارخانه هایی که در شرایط آب و هوایی سخت و خطرناک برای فولاد و بتن فعالیت می‌کنند، حائز اهمیت است.

شرکت فرا ترافیک تولید کننده انواع کفپوش اپوکسی

در میان تجهیزات پارکینگ رایج در دنیا، کفپوش اپوکسی محصولی مدرن محسوب می‌شود. استفاده از این محصول نه تنها می‌تواند به ارتقای امنیت، کیفیت و طول عمر یک بنا کمک کند، بلکه می‌تواند نقش بسیار مهم و کلیدی را نیز در زیبایی بنا ایفا کند. کفپوش اپوکسی در رنگ های متنوعی به بازار ارائه می‌شود. این پارامتر در کنار کیفیت بالای کار و همچنین امنیت و مقاومت کفپوش در برابر تهدیدات مکانیکی و شیمیایی، سبب محبوبیت این محصول شده است. تجهیزات پارکینگ یکی از مهمترین فاکتورهای استاندارد هر ساختمانی محسوب می‌شوند و در بسیاری از کشورهای جهان، استفاده از آن ها یک اجبار است. به عنوان مثال، در کشور آلمان، ساختمان ها برای دریافت پایان کار مجبور به استفاده از تجهیزات پارکینگ مرتبط هستند. استاندارد سازی فضای پارکینگ نه تنها می‌تواند به ارتقای کیفیت زندگی و امنیت ساکنین و مراجعین آن کمک کند، بلکه می‌تواند دوام و طول عمر بنا را افزایش دهد و از هزینه های اضافی جهت تعمیرات و نگهداری از آن نیز بکاهد. کفپوش اپوکسی غالبا از جنس پلیمر است و می‌توان به راحتی آن را تعویض کرد. بدین ترتیب، شما مجبور نخواهید بود کف خسته کننده بتنی پارکینگ را با لکه های ریز و درشت روغن و آلودگی های مربوط به این فضا، تحمل کنید. این محصول در کنار قابلیت ها و کارایی های بالای خود، قیمت بسیار متناسبی نیز دارد و اجرای آن در محیط کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی است.
شرکت فرا ترافیک یکی از تولید کنندگان با سابقه تجهیزات پارکینگ، ایمنی و ترافیکی در ایران است که با سال ها سابقه، در راستای ارتقای سطح کیفیت و امنیت شهروندان خود، تلاش می‌کند. این شرکت گستره متنوعی از تجهیزات ترافیکی و پارکینگ را ارائه می‌دهد و کفپوش اپوکسی یکی از محصولات بسیار پرطرفدار این مجموعه محسوب می‌شود. کفپوش اپوکسی تولید شده توسط شرکت فرا ترافیک با استاندارد های بین المللی مطابقت دارد و در رنگ های متنوعی به بازار عرضه می‌شود. این مجموعه در تلاش است تا با ارائه محصولات با کیفیت و نازل ترین قیمت بازار، به ارتقای سطح استاندارد زندگی ایرانیان کمک کند. شرکت فرا ترافیک تا کنون تجربه اجرای بیش از 2500 پروژه موفق در ایران را دارد. مشاوران این مجموعه آماده هستند تا در خصوص اجرای پروژه های مختلف در حوزه امنیت پارکینگ و تجهیزات ترافیکی، به مراجعین مجموعه فرا ترافیک کمک رسانی کنند. شما می‌توانید شرایط اجرایی پروژه، نیاز های خود و محدودیت های مالی و اجرایی را با این افراد در میان بگذارید تا بهترین، مقرون به صرفه ترین و ایده آل ترین شیوه اجرای پروژه را در اختیارتان قرار دهند. کارشناسان ما در تمامی مراحل مشاوره، خرید و اجرای کار در کنارتان هستند تا پروژه نهایی مطابق با نیاز ها و شرایط مد نظر شما اجرا شود. جهت دریافت مشاوره، ثبت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره های مندرج در وب سایت مجموعه اقدام فرمایید. شما همچنین می‌توانید از طریق آدرس ایمیل فرا ترافیک با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

کفپوش اپوکسی چیست؟ اگر در پارکینگ ساختمان های تجاری قدم بگذارید، متوجه متفاوت بودن کفپوش این بخش از ساختمان خواهید شد. کفپوش اپوکسی یکی از محبوب ترین و رایج ترین انتخاب ها برای پارکینگ ساختمان های اداری و تجاری محسوب می شود.
کفپوش اپوکسی چه کاربرد هایی دارد؟ همانطور که پیشتر نیز بدان اشاره شد، کفپوش اپوکسی یکی از تجهیزات پارکینگ است و از آن معمولا برای پوشش کف پارکینگ های عمومی و خصوصی استفاده می شود. با این حال، ساختار کفپوش اپوکسی به گونه ای است که می توان از آن در محیط های دیگر و با اهداف متفاوت تری نیز استفاده کرد.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط