باتوم چراغ دار

باتوم چراغ دار

شما ممکن است بنا به دلایل مختلفی تا به حال در ترافیک گیر کرده باشید. تعمیر بخشی از خیابان، اتوبان یا جاده و یا تصادفی که در خیابان رخ داده است، می توانند دلایل بسیاری از ترافیک ها باشند. معمولا به منظور جلوگیری از بروز حوادث و تصادف های دیگر، علائم هشدار دهنده ای با فاصله مشخص از مانع قرار می گیرند تا رانندگان فرصت و زمان کافی برای کاهش سرعت خود را داشته باشند و در نتیجه با مانع برخورد نکنند. این امر در شب اما کمی متفاوت است. در شب ها معمولا دید رانندگان محود تر است و از سویی دیگر، بسیاری از علائم هشدار دهنده نمی توانند عملکرد ایده آلی در شب داشته باشند. بدیهی است که در چنین شرایطی، استفاده از سایر تجهیزات ایمنی و ترافیک که بتوانند در طول شب و به شکلی موثر رانندگان را در خصوص وجود مانع مطلع کنند، اهمیت پیدا می کند. باتوم چراغ دار یکی از این تجهیزات ایمنی است که معمولا برای مطلع کردن رانندگان از وجود مانع و همچنین هدایت ترافیک مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مقاله با باتوم چراغ دار و کاربرد های آن بیشتر آشنا خواهیم شد. در نهایت نیز این محصول بسیار کاربردی و پرطرفدار شرکت فرا ترافیک را با جزئیات بیشتری معرفی خواهیم کرد.

باتوم چراغ دار چیست؟

باتوم چراغ دار یک استوانه پلاستیکی است که معمولا با رنگ قرمز به بازار عرضه می شود. این محصول از پلاستیک بسیار مقاوم ساخته شده است و ارتفاع استاندارد آن حدود 50 سانتی متر می باشد. البته باتوم هایی با سایز های کوچک تر نیز در بازار وجود دارند. همانطور که از نامش پیداست، این وسیله کاربردی مجهز به یک چراغ می باشد که در بخش داخلی استوانه تعبیه شده است. کلید روشن و خاموش کردن این چراغ بر روی دسته باتوم جانمایی شده است و انرژی لازم برای تامین روشنایی باتوم، با استفاده از باطری تامین می شود.
باتوم چراغ دار معمولا دارای یک دسته پلاستیکی ضد لغزش است که نگه داشتن و استفاده از این وسیله را آسان تر می کند. شما می توانید این دسته را در هر زمان که بخواهید از باتوم جدا کنید. این کار می تواند در مواردی به نگهداری از باتوم در صندوق عقب ماشین یا کیف کمک کند. برای تسهیل نگهداری و استفاده از این وسیله، معمولا یک بند کوچک در دسته باتوم در نظر گرفته می شود و شما می توایند با کمک این بند، باتوم را به بدنه ماشین یا مچ دست خود آویزان کنید.
لامپ های استفاده شده در باتوم چراغ دار معمولا به راحتی قابل تعویض هستند. این چراغ با استفاده از دو باتری 1.5 ولتی روشن می شود و همین امر، حمل و استفاده از باتوم های چراغ دار در معابر صعب العبور و محور های بین جاده ای را آسان تر می کند. باتوم چراغ دار معمولا دو حالت روشنایی متفاوت را دارا هستند: حالت چشمک زن و حالت روشنایی ثابت. حالت چشمک زن باتوم می تواند به صورت یک علامت هشداردهنده و ایمنی عمل کند و به رانندگان در خصوص وجود موانع، هشدار دهد. علامت روشنایی ثابت معمولا با هدف هدایت ترافیک مورد استفاده قرار می گیرد.

باتوم چراغ دار باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

باتوم چراغ دار یکی از تجهیزات ایمنی است که کارایی بسیار زیادی دارد. یک باتوم استاندارد و با کیفیت باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

  • باتوم ها باید سبک باشند: باتوم چراغ دار وسیله ای است که در صندوق عقب ماشین، در یک ساک و یا در زیر صندلی های ماشین قابل نگهداری است. شما با روشن کردن و نگه داشتن آن در دستان خود، می توانید وجود موانع را به سایر رانندگان اطلاع دهید. بدیهی است که برای تسهیل استفاده و جابجایی، بهتر است این وسیله سبک باشد.
  • باطوم ها باید مقاوم باشند: باتوم های چراغ دار معمولا از جنس پلاستیک های بسیار مقاوم ساخته می شوند. این دسته از تجهیزات ایمنی باید در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم باشند و مرور زمان، تاثیری بر کیفیت و ساختار آن ها نداشته باشد.
  • در ساختار باتوم چراغ دار باید از LED و رفلکتور ها استفاده شود: استفاده از این دو پارامتر می تواند دید بیشتری ایجاد کند و در نتیجه، رانندگان از فواصل دورتر نیز متوجه حضور باتوم ها شوند.  

باتوم چراغ دار چه کاربرد هایی دارد؟

مهم ترین کاربرد باطوم های چراغ دار، مطلع کردن رانندگان در خصوص وجود موانع است. از این ابزار معمولا برای هدایت ترافیک و همچنین به عنوان یک علامت ایمنی در خصوص وجود موانع در شب استفاده می شود. رانندگان می توانند با روشن کردن باتوم و نگه داشتن آن ها در فاصله های مشخصی از مانع (مانند ماشینی که به تعمیر احتیاج دارد یا صحنه تصادف) سایر رانندگان را مطلع کنند.

  • علاوه بر مورد عنوان شده در بالا، باتوم چراغ دار در موارد زیر نیز کاربرد دارد:
  • اگر بخش های از جاده، خیابان یا بزرگراه به تعمیر احتیاج داشته باشد، کارگران شهرداری و مهندسان معمولا از باتوم چراغ دار به عنوان یک علامت ایمنی و هشدار دهنده استفاده می کنند.
  • از باتوم چراغ دار در باند فرودگاه برای هدایت هواپیماها استفاده می شود. همچنین در پارکینگ های روباز، بنادر کشتیرانی، انبارها و ایستگاه های راه آهن نیز از این وسیله استفاده می شود. این دسته از تجهیزات ایمنی در طول شب می توانند به هدایت وسایل نقلیه، هواپیماها، قطارها و کشتی ها بسیار کمک کنند.
  • از باتوم چراغ دار برای هدایت حمل و نقل در انبارها و همچنین هدایت ورودی و خروجی کارخانه های بزرگ می توان استفاده کرد.
  • اگر به طبیعت گردی و سفر به خارج از شهر علاقه مند هستید، باتوم چراغ دار می تواند وسیله ای کاربردی برایتان باشد. با کمک این وسیله شما می توانید مسیر های راهپیمایی را برای دوستان، همسفران و افراد یک تور مشخص کنید. باتوم چراغ دار هدایت افراد در دل شب و یا در مکان های تاریک، مانند غارها و جنگل ها را راحت تر می کند. از این وسیله همچنین برای هدایت مردم در سالن های کنسرت، تئاترها و سینماها نیز می توان استفاده کرد.
  • از باتوم چراغ دار به عنوان علامت هشدار ایست در طول شب می توان استفاده کرد. معمولا مامورین راهنمایی و رانندگی برای هدایت ترافیک و یا نگه داشت خودرو ها در طول شب از این وسیله کاربردی استفاده می کنند. این وسیله همچنین می تواند در شرایط بد جوی، مانند مه گرفتگی یا بارندگی انتخاب مناسبی برای هدایت ترافیک شدید، باشد.

شرکت فرا ترافیک تولید کننده تجهیزات ایمنی

باتوم چراغ دار یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در جهان است که در گروه تجهیزات ایمنی قرار می گیرد. از این وسیله به عنوان یک علامت هشدار دهنده استفاده می شود. در صورت وجود خرابی و یا ترافیک شدید در جاده ها و همچنین برای هدایت هواپیماها، قطارها، کشتی ها و حتی عابرین پیاده می توان از این ابزار استفاده کرد. باتوم چراغ دار یک وسیله بسیار کاربردی و سبک است که حمل و استفاده از آن بسیار آسان می باشد. در مواردی، مامورین راهنمایی و رانندگی برای نگه داشتن خودرو ها در طول شب نیز از این وسیله استفاده می کنند. باتوم چراغ دار با کمک دو باتری 1.5 ولتی روشن می شود و سیستم نورافشانی آن به دو شکل ثابت و چشمک زن می باشد. حالت چشمک زن باتوم چراغ دار می تواند توجه بسیار زیادی را به خود جلب کند. این وسیله معمولا از جنس پلاستیک بسیار مقاوم است و در ابعاد مختلفی تولید می شود.
شرکت فرا ترافیک یکی از تولید کنندگان با سابقه و شناخته شده تجهیزات ایمنی در ایران می باشد که اقدام به تولید باتوم چراغ دار در کشور کرده است. باتوم های تولیدی این شرکت از بهترین مواد اولیه ساخته شده اند و مانند سایر محصولات این مجموعه، دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند. شرکت فرا ترافیک در تلاش است تا با استفاده از مواد اولیه درجه یک و پیاده سازی استاندارد های روز دنیا، تجهیزات ایمنی، پارکینگ و ترافیکی باکیفیت، کاربردی و مقرون به صرفه ای را به بازار عرضه کند و بدین شکل به افزایش سطح استاندارد زندگی هموطنان و آسودگی خاطر آن ها کمک کند. این مجموعه با سال ها سابقه در زمینه تولید تجهیزات ترافیک و پارکینگ، سابقه اجرای بیش از 2500 پروژه موفق را در کارنامه خود دارد. باتوم چراغ دار تولید شده توسط این مجموعه از پلاستیک مقاوم و درجه یک ساخته شده است. طراحی باتوم و وزن آن به گونه ای است که نگه داشتن آن برای طولانی مدت، فرد را خسته نمی کند و در نتیجه استفاده از این محصول بسیار اسان  و راحت می باشد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان مجموعه فرا ترافیک، از طریق شماره های تماس و یا ایمیل مندرج در وب سایت مجموعه اقدام کنید. شما می توانید باتوم چراغ دار و سایر تجهیزات ایمنی، ترافیک و پارکینگ این شرکت را چه به صورت تک و چه به صورت عمده از طریق وب سایت مجموعه خریداری کنید. این مجموعه در تلاش است تا محصولاتی با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت بازار را در اختیارتان قرار دهد. به منظور دریافت مشاوره، ثبت سفارش و پیگیری آن، می توانید از طریق شماره های تماس مندرج در وبسایت و یا آدرس ایمیل مجموعه، اقدام فرمایید. 

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

باتوم چراغ دار چیست؟ باتوم چراغ دار یک استوانه پلاستیکی است که معمولا با رنگ قرمز به بازار عرضه می شود. این محصول از پلاستیک بسیار مقاوم ساخته شده است و ارتفاع استاندارد آن حدود 50 سانتی متر می باشد.
باتوم چراغ دار باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ باتوم ها باید سبک باشند،باطوم ها باید مقاوم باشند،در ساختار باتوم چراغ دار باید از LED و رفلکتور ها استفاده شود
باتوم چراغ دار چه کاربرد هایی دارد؟ مهم ترین کاربرد باطوم های چراغ دار، مطلع کردن رانندگان در خصوص وجود موانع است. از این ابزار معمولا برای هدایت ترافیک و همچنین به عنوان یک علامت ایمنی در خصوص وجود موانع در شب استفاده می شود.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط