ضربه گیر دیوار

ضربه گیر دیوار

اگر دقت کرده باشید، دیوار فضاهای عمومی، مانند راهروهای بیمارستان ها، پارکینگ ها، انبارها، مراکز تجاری و برج های مسکونی، بیش از سایر بخش های ساختمان دچار آسیب دیدگی می شود. این آسیب دیدگی ها غالبا در اثر برخورد ماشین، چرخ های دستی، برانکاردها و سایر وسایلی است که در چنین محیط هایی رفت و آمد می کند. در پاره ای از موارد (مانند برخورد ماشین با دیوار پارکینگ) این برخوردها می توانند در کنار آسیب های فیزیکی به ساختمان، خسارت های مالی نیز برای افراد به همراه داشته باشند. محافظت از دیوار با کمک ابرها و یا موادی که خاصیت ارتجاعی دارند، می تواند تا حد بسیار زیادی از چنین مواردی جلوگیری کند. ضربه گیر دیوار نام محصولی است که با همین هدف طراحی شده است. ضربه گیر دیوار به عنوان یکی از تجهیزات پارکینگ بسیار پرکاربرد شناخته می شود که در فضاهای عمومی تر ( به غیر از پارکینگ) نیز به خوبی می توان از آن استفاده کرد. در ادامه با این نوع از تجهیزات پارکینگ و کاربرد های آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

ضربه گیر دیوار چیست؟

ضربه گیر دیوار با هدف جذب ضربه طراحی شده است و ممکن است از مواد مختلفی در ساخت آن استفاده شده باشد. یکی از رایج ترین انتخاب ها برای بدنه اصلی ضربه گیرها، فوم یا پلاستیک طبیعی است. فوم خاصیت ارتجاعی بالایی دارد و با تعبیه حفره های هوا در داخل فوم، می توان از ضربه های آنی و شدید جلوگیری کرد. با قرار گرفتن فوم بر روی دیوار، ضربه خودرو، ضربه های ناشی از باز کردن درب اتومبیل، ضربه ناشی از چرخ دستی ها یا برانکارد ها و همچنین ضربه ناشی از غلتک ها و چرخ دستی ها در انبارهای بزرگ به خوبی گرفته می شود. این فوم خاصیت ارتجاعی دارد و این بدان معناست که شی برخورد کننده نیز متحمل کمترین اسیب می شود. بدین ترتیب، با استفاده از ضربه گیر دیوار:

  • شما می توانید از بروز آسیب هایی مانند فرو رفتگی بدنه و یا ایجاد خط بر روی بدنه ماشین جلوگیری کنید.
  • شما می توانید از بروز آسیب هایی به اجناس و اشیای قیمتی در گمرک، ادارات پست و انبارهای بزرگ جلوگیری کنید.
  • شما می توانید از بروز آسیب های بیشتر در بیماران در اثر برخورد، جلوگیری کنید.
  • شما می توانید امنیت مراجعین یک مرکز خرید را تضمین کنید.

ضربه گیرهایی که در فضاهای تاریک، مانند پارکینگ ها، اجرا می شوند غالبا مجهز به یک یا چند نوار شب تاب هستند و این امر کاربرد ضربه گیرهای پارکینگ را بیشتر می کند. وجود مواد شب تاب می تواند محدوده فضا را برای راننده تعیین کند. دیوارها، وجود ستون ها و موانع مشابه در تاریکی با کمک این نوارهای شب تاب در ضربه گیر دیوار مشخص می شوند و در نتیجه از احتمال بروز تصادف و آسیب های احتمالی در پارکینگ کاسته می شود.
ضربه گیر های پارکینگ به صورت نوار هایی با طول و عرض مشخص به بازار عرضه می شوند و شما با توجه به نیاز و هدف خود، می توانید یک یا چند ردیف از این ضربه گیرها را در محیط اجرا کنید. توجه داشته باشید که قیمت ضربه گیرهای پارکینگ معمولا بر اساس طول اجرایی تعیین می شود. از ضربه گیرها در ارتفاع معمول ماشین ها بر روی دیوار استفاده می شود. با این حال، شما می توانید با پهن تر کردن این نوار محافظ، امنیت بیشتری را برای بدنه ساختمان و مراجعین آن تامین کنید. در صورت اجرای دو لاین یا چند لاین از ضربه گیرها، شما می توانید از نوارهای شب تاب به عنوان ردیف میانی استفاده کنید و بدین ترتیب، فضایی شیک، امن و کاربردی را ایجاد کنید.

ضربه گیر دیوار باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

مهم ترین ویژگی ضربه گیر دیوار که در خرید آن ها باید مورد توجه قرار بگیرد، ضربه گیری و خاصیت ارتجاعی بالای آن ها است. اگر ضربه گیر از ضخامت و بافت متراکم و کافی برخوردار نباشد، توانایی جذب ضربه های سنگین را نخواهد داشت. در چنین شرایطی، رد ضربه باقی می ماند. از سویی دیگر، استفاده از موادی که خاصیت ارتجاعی بالایی ندارند، شاید در حفظ بدنه ساختمان و دیوارها موثر واقع شود، اما بدون شک آسیب های فیزیکی را متوجه شی برخورد کننده (مانند ماشین، برانکارد و یا چرخ دستی) می کند. بنابراین استفاده از مواد درجه یک که با توجه به اصول مکانیکی طراحی شده اند و از استاندارد های کافی برخوردار می باشند، در خصوص این تجهیزات پارکینگ اهمیت بسیار زیادی دارد.
پارامتر دیگری که به هنگام خرید ضربه گیر دیوار باید مورد توجه قرار گیرد، طول عمر محصول است. ضربه گیرها باید در برابر ضربه و سایش مقاوم باشند. این مقاومت به معنای عدم از دست دادن شکل ضربه گیر و خاصیت ارتجاعی به مرور زمان است. ضربه گیرهای بی کیفیت، به مرور زمان و در اثر ضربه های پی در پی، چگالی خود را از دست می دهند که در نتیجه آن، خاصیت حفاظتی آن ها نیز از بین می رود.
ضربه گیرها همچنین باید در برابر تغییرات دما مقاوم باشند. تغییر فصل می تواند تفاوت های دمایی قابل توجهی را ایجاد کند. انبساط و انقباض مواد می تواند به مرور سبب تغییر شکل بسیاری از تجهیزات شود. در طراحی و ساخت ضربه گیرهای استاندارد به این پارامتر توجه شده است.
ضربه گیرها همچنین باید در برابر رطوبت مقاوم باشند. محیط هایی مانند انبارها و پارکینگ ها معمولا نسبت به سطح زمین، از رطوبت بالاتری برخوردار هستند. ضربه گیرها باید از موادی ساخته شوند که در برابر رطوبت محیط و آسیب های ناشی از آن (مانند زنگ زدگی و پوسیدگی) مقاوم باشند.  
ضربه گیر دیوار معمولا با استفاده از چسب های مخصوص و بسیار قوی در محیط نصب می شوند. توجه داشته باشید که این چسب ها باید مقاوم و ضد آب باشند. استفاده از چسب های بی کیفیت طول عمر محصول را کاهش می دهد و هزینه های بیشتری را برای ترمیم و اجرای دوباره کار به دنبال خواهند داشت.

استفاده از ضربه گیر دیوار چه فوایدی دارد؟

در بسیاری از کشورهای دنیا، استفاده از تجهیزات ترافیکی به عنوان یکی از استانداردهای ساختمان، اجباری است. به طور کلی، مهم ترین فایده استفاده از تجهیزات پارکینگ، بالا بردن امنیت مراجعین، کاهش خسارت های مالی و همچنین محافظت از بنا است. ضربه گیر دیوار نیز از این قاعده مستثنی نیست و می تواند به عنوان یکی از کاربردی ترین و رایج ترین تجهیزات پارکینگ در جهان، نرخ بروز حوادث و خسارت های مالی را به شکل قابل توجهی کاهش دهد.  علاوه بر آن، استفاده از ضربه گیر دیوار می تواند به زیبای ظاهری فضا و همچنین دیزاین داخلی آن کمک کند. شما می توانید طبقات مختلف یک پارکینگ عمومی، یک بیمارستان، انبار یا مرکز خرید بزرگ را با کمک رنگ های مختلف ضربه گیر و یا نوارهای فلورسنت متفاوتی پوشش دهید تا با ایجاد تفاوت در فضاهای مختلف، به مراجعین خود در پیدا کردن راه و بخش های مختلف ساختمان کمک کنید.
استفاده از ضربه گیر دیوار می تواند هزینه های نگهداری و مرمت از فضاهای عمومی را نیز به شکل قابل توجهی کاهش دهد. با استفاده از این محصول، شما نیازی به ترمیم دیوار و یا رنگ کردن دائم آن ندارید. این موراد در مراکز عمومی تر یکی از آیتم هایی هستند که هزینه های سالانه هنگفتی را ایجاد می کنند. با کمک ضربه گیر دیوار، شما می توانید با صرف هزینه کمتر زیبایی بصری قابل توجهی را در محیط ایجاد کنید.

شرکت فرا ترافیک تولید کننده ضربه گیر دیوار

با توجه به رشد روز افزون برج نشینی در شهرهای ایران و همچنین رشد مراکز اداری و تجاری بزرگ در کلان شهرها، ضربه گیر دیوار و سایر تجهیزات ترافیکی اهمیت بسیار زیادی پیدا می کنند. شرکت فرا ترافیک یکی از مجموعه های با سابقه در ایران است که در زمینه تولید تجهیزات ایمنی، پارکینگ و ترافیکی فعالیت می کند. مجموعه فرا ترافیک با فراهم کردن مرغوب ترین تجهیزات پارکینگ با قیمتی مناسب، در تلاش است تا آسایش، امنیت و راحتی را برای هموطنان خود فراهم کند. این مجموعه سابقه اجرای موفقیت آمیز هزاران پروژه در سراسر ایران را داشته است و یکی از محبوب ترین و پر درخواست ترین محصولات این شرکت، ضربه گیر دیوار است. این شرکت با ارائه ضربه گیرهای مقاوم، با دوام و شیکی که با بهترین مواد اولیه ساخته شده است، توانسته است شهرت خوبی را در این زمینه کسب کند. کارشناسان حاذق و با تجربه این مجموعه در تمامی مراحل مشاوره، انتخاب و اجرای تجهیزات پارکینگ در کنار شما خواهند بود و به شما کمک خواهند کرد تا با توجه به شرایط محل اجرایی، بودجه پروژه و نیازهای شما، بهترین راه حل در اختیارتان قرار بگیرد. تمامی تجهیزات ترافیکی، پارکینگ و امنیتی این مجموعه با گارانتی عرضه می شود و شما می توانید پیش از تصمیم گیری در خصوص خرید، با کارشناسان این مجموعه به مشورت بپردازید. به منظور دریافت مشاوره، ثبت سفارش و یا استفاده از سایر خدمات مجموعه فرا ترافیک می توانید با شماره های تماس مندرج در وب سایت ما تماس حاصل کنید. همچنین می توانید درخواست خود را از طریق ایمیل برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان، با شما ارتباط برقرار کنند.

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

ضربه گیر دیوار چیست؟ ضربه گیر دیوار با هدف جذب ضربه طراحی شده است و ممکن است از مواد مختلفی در ساخت آن استفاده شده باشد. یکی از رایج ترین انتخاب ها برای بدنه اصلی ضربه گیرها، فوم یا پلاستیک طبیعی است.
ضربه گیر دیوار باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ مهم ترین ویژگی ضربه گیر دیوار که در خرید آن ها باید مورد توجه قرار بگیرد، ضربه گیری و خاصیت ارتجاعی بالای آن ها است. اگر ضربه گیر از ضخامت و بافت متراکم و کافی برخوردار نباشد، توانایی جذب ضربه های سنگین را نخواهد داشت.
استفاده از ضربه گیر دیوار چه فوایدی دارد؟ مهم ترین فایده استفاده از تجهیزات پارکینگ، بالا بردن امنیت مراجعین، کاهش خسارت های مالی و همچنین محافظت از بنا است.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط