محافظ ستون یا گارد ستون یا ضربه گیر ستون

محافظ ستون یا گارد ستون یا ضربه گیر ستون

در ساختمان های پرتردد، مانند بیمارستان ها، دانشگاه ها، مراکز خرید و فرودگاه ها، بنا با سرعت بیشتری مستهلک می شود. پارکینگ ها، سریع تر از سایر بخش های یک ساختمان دچار آسیب های جزئی و کلی می شوند. عبور و مرور ماشین ها، بی احتیاطی رانندگان، عدم توجه به محدودیت های فضا و مسائل مشابه، آسیب های کلی و جزئی را به بخش های مختلف یک پارکینگ وارد می کند. هرچه عبور و مرور خودروها بیشتر باشد، بدیهی است که میزان استهلاک ساختمان و پارکینگ نیز بیشتر می شود. از میان خسارت های رایج و مختلفی که متوجه پارکینگ ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی است، ضربه ها و شکستگی هایی که در لبه ستون ها و دیوارها رخ می دهد، بسیار رایج می باشد. برخورد چرخ های دستی، ماشین ها و موتورسیکلت ها می تواند آسیب های قابل توجهی را به لبه ستون ها و دیوارها، که معمولا شکننده تر و آسیب پذیر تر هستند، وارد کند. در میان تجهیزات پارکینگ مختلف، محافظ ستون یا گارد ستون محصولی است که می تواند از آسیب های یاد شده به شکل قابل قبولی جلوگیری کند. در ادامه با این محصول و کاربردهای آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

محافظ ستون یا گارد ستون چیست؟

لبه دیوارها و ستون ها بسیار شکننده است و معمولا یک برخورد، می تواند شکستگی ها و ریختگی هایی را ایجاد کند. بدیهی است که ترمیم بنا فرایندی زمان بر و پر هزینه است. رایج بودن چنین آسیب هایی نیز در طولانی برای صاحبان بنا و مدیران هزینه های بیشتری را به همراه دارد.  محافظ ستون یا گارد ستون نام محصولی است که به منظور جلوگیری از بروز چنین خسارت هایی طراحی شده است. این محصول از جنس لاستیک طبیعی  SBR است و می تواند با جذب ضربه وارد آمده، ستون یا گوشه های دیوار را محافظت کند. لاستیک طبیعی بسیار مقاوم است و خاصیت خمشی و سایشی خوبی دارد. در نتیجه، در اثر برخورد ضربه ناشی از خودرو، موتورسیکلت یا چرخ های دستی، آسیبی به ساختمان وارد نمی شود. محافظ ستون یا گارد ستون طول های مختلفی دارد اما نمونه های استاندارد آن، هشت سانتی متر از ستون را پوشش می دهند و معمولا در با ارتفاع از سطح زمین بر روی ستون کار می شوند. این محدوده، با ارتفاع ماشین یا چرخ های دستی در ساختمان های پرتردد برابر است. به بیان ساده تر، نیازی به پوشش کامل لبه های دیوار یا ستون ها با محافظ ستون یا گارد ستون نیست. تنها کافیست شما محدوده احتمالی برخورد ماشین یا چرخ دستی با ستون را پوشش دهید.
در ساختمان اصلی محافظ ستون یا گارد ستون  از کپسول های هوای ریزی استفاده شده است که میان لایه رویی و زیرین کار قرار می گیرند. وظیفه این  کپسولها، کاهش شدت ضربه است. بدین ترتیب، محافظ ستون یا گارد ستون خاصیت ارتجاعی پیدا می کند.
محافظ ستون یا گارد ستون محصولات بسیار مقاومی هستند که در برابر ضربه، شرایط آب و هوایی مختلف و به ویژه رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. به همین سبب است که استفاده از آن ها در پارکینگ های سرپوشیده، روباز، انبارها و حتی بخش های داخلی بناهای عمومی تر مانند مال های تجاری، بیمارستان ها و درمانگاه ها نیز بلامانع می باشد.

لزوم وجود علائم هشدار دهنده در محافظ ستون یا گارد ستون

پارکینگ ها فضاهای تاریکی هستند و رانندگان دید محدود تری دارند. وجود موانعی مانند ستون ها یا دیوارها و عدم آشنایی رانندگان با فضای محیط می تواند خطر برخورد های مختلف را به صورت بالقوه افزایش دهد. به همین منظور، در ساختار بیرونی محافظ ستون یا گارد ستون از نوارهای شب تاب استفاده می شود. وجود این نوارها به رانندگان کمک می کند تا از محدودیت فضا و وجود موانع حتی در تاریک ترین بخش های پارکینگ به خوبی آگاه شوند و در نتیجه، با سرعت آهسته تری در پارکینگ حرکت کنند. استفاده از این نوارهای شب تاب به ویژه در پارکینگ های عمومی اهمیت دارد، چرا که معمولا رانندگان با فضا و محدودیت های آن آشنا نیستند.

محافظ ستون یا گارد ستون چگونه در محیط اجرا می شود؟

معمولا محافظ ستون یا گارد ستون به دو شکل در محیط اجرا می شود:

  • با استفاده از پیچ و رول پلاک: اگر شرایط محیط اجرا اجازه دهد، شما می توانید محافظ ستون یا گارد ستون را با کمک پیچ و رول پلاک در محل نصب کنید. این یک روش تضمینی برای نصب محصول است. محافظ ها با این روش نصب به مرور زمان دچار شل شدگی نمی شوند و دوام کار بالا خواهد بود. پیچ و رول پلاک در لایه زیرین محصول قرار دارد و در نتیجه، تاثیری در زیبایی و تمیزی کار در نهایت نخواهند گذاشت.
  • چسب های مقاوم: یکی دیگر از روش های اجرای محافظ ستون یا گارد ستون در محیط، استفاده از چسب های بسیار مقاوم است. این شیوه از اجرا در صورت وجود محدودیت هایی در خصوص تغییر ساختار بنا و یا عدم امکان ایجاد حفره هایی برای پیچ و رول پلاک، مورد توجه است. چسب های استفاده شده برای نصب محافظ ستون یا گارد ستون بسیار مقاوم هستند و در برابر شرایط جوی، رطوبت و مواد شیمیایی، کارایی خود را از دست نمی دهند. با این حال، در صورت نیاز می توانید به راحتی محافظ ها را جدا کرده و یا آن ها را تعویض کنید.

محافظ ستون یا گارد ستون چه کاربرد هایی دارد؟

همانطور که از اطلاعات ارائه شده تا به اینجای مقاله مشخص است، محافظ ستون یا گارد ستون می تواند از لبه های دیوار و ستون ها در برابر ضربه ها محافظت کند. بدیهی است که به شکل گسترده ای از این دسته از تجهیزات ترافیکی در پارکینگ ها استفاده شود. با این حال، شما می می توانید از محافظ ستون یا گارد ستون در انبارها، اداره های گمرک، سوله های بزرگ، مراکز تامین و نگهداری محموله های پستی، کارخانه ها، وکارگاه های تولیدی، بیمارستان ها، مراکز تجاری، اداری و تفریحی، دانشگاه ها و موارد مشابه، استفاده کنید. به طور کلی، در هر مکانی که عبور مرور چرخ های دستی، برانکارها و ماشین های سنگین صورت می گیرد محافظ ستون یا گارد ستون می توان به صورت بالقوه از بروز خسارات مالی جدی به ساختمان و بنا جلوگیری کند.

شرکت فرا ترافیک تولید کننده تجهیزات پارکینگ: عرضه محافظ ستون یا گارد ستون

محافظ ستون یا گارد ستون یکی از محصولات کاربردی و مدرنی است که در گروه تجهیزات پارکینگ جای می گیرد. شما می توانید با کمک این محصول از بروز خسارات های پر هزینه در ساختمان محل زندگی و محل کارتان جلوگیری کنید. تجهیزات پارکینگ یکی از ملزومات ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی محسوب می شوند و در بسیاری از کشورهای جهان، بدون استفاده از این تجهیزات، هیچ ساختمانی پایان کار خود را دریافت نمی کند. در میان انواع متنوع تجهیزات پارکینگ، محافظ ستون یا گارد ستون بسیار کاربردی است و می تواند به عنوان وسیله ای هشدار دهنده و محافظ عمل کند. این وسیله باید مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته باشد و در برابر شرایط آب و هوایی، رطوبت و تماس با مواد شیمیایی به اندازه کافی مقاوم باشد. بدیهی است که سرمایه گذاری بر روی محافظ ستون یا گارد ستون بی کیفیت، تضمین اجرایی کار را از بین می برد و شما مجبور خواهید شد ضمن انجام هزینه های مرتبط با مرمت بنا، یک هزینه اضافی نیز برای تعویض محافظ ستون یا گارد ستون متحمل شوید.  
شرکت فرا ترافیک یکی از تولید کنندگان و عرضه کنندگان تجهیزات پارکینگ، ترافیکی و ایمنی در ایران است. این مجموعه تلاش دارد تا با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و همچنین پیاده سازی آخرین متد ها و استانداردهای جهانی، در راستای ارتقای کیفیت و استاندارد سطح زندگی هموطنان خود تلاش کند. تمامی محصولات عرضه شده توسط این مجموعه، از جمله محافظ ستون یا گارد ستون دارای ضمانت هستند و با نازل ترین قیمت بازار عرضه می شوند. فرا ترافیک تا کنون تجربه اجرای بیش از 2500 پروژه موفق در سراسر ایران را داشته است و کارشناسان مجموعه آماده هستند تا با تکیه بر دانش و تجربه خود در این راستا، به یاری هموطنان خود بشتابند. محافظ ستون یا گارد ستون تولید شده توسط این مجموعه دارای خاصیت ارتجاعی بالایی است و طراحی بسیار شیکی دارد. این محصول از مرغوب ترین لاستیک طبیعی ساخته شده است و در طراحی آن استانداردهای جهانی به خوبی رعایت شده است. این دسته از تجهیزات پارکینگ تولیدی مجموعه فرا ترافیک مقاومت بسیار بالایی دارد و قیمت گذاری پروژه بر اساس تعداد شاخه های یک متری مورد نیاز محاسبه می شود.
برای بررسی شرایط نصب و همچنین اجرای پروژه، شما می توانید از طریق شماره مندرج در وب سایت با کارشناسان و مشاوران فرا ترافیک ارتباط برقرار کنید. شما می توانید شرایط پروژه، محدودیت های فیزیکی و مالی پروژه، مدت زمان مورد نیاز و انتظارات خاص خود از پروژه را با مشاوران ما در میان بگذارید تا بهترین و مقرون به صرفه ترین راه حل را به شما ارائه کنند. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره و ثبت و پیگیری سفارش های خود از طریق آدرس ایمیل مندرج در وب سایت فرا ترافیک نیز اقدام کنید.

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

محافظ ستون یا گارد ستون چیست؟ محافظ ستون یا گارد ستون نام محصولی است که به منظور جلوگیری از بروز چنین خسارت هایی طراحی شده است.
لزوم وجود علائم هشدار دهنده در محافظ ستون یا گارد ستون در ساختار بیرونی محافظ ستون یا گارد ستون از نوارهای شب تاب استفاده می شود. وجود این نوارها به رانندگان کمک می کند تا از محدودیت فضا و وجود موانع حتی در تاریک ترین بخش های پارکینگ به خوبی آگاه شوند
محافظ ستون یا گارد ستون چه کاربرد هایی دارد؟ محافظ ستون یا گارد ستون می تواند از لبه های دیوار و ستون ها در برابر ضربه ها محافظت کند. بدیهی است که به شکل گسترده ای از این دسته از تجهیزات ترافیکی در پارکینگ ها استفاده شود
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط