چراغ چشم ببری

چراغ چشم ببری

تجهیزات ترافیکی به منظور تامین امنیت جاده ها، عابران پیاده و رانندگان طراحی شده اند. استفاده از این تجهیزات امروزه در بسیاری از کشورهای جهان رواج دارد. کارایی این دسته از تجهیزات به ویژه در امر ایجاد نظم در جاده ها و تسهیل کنترل ترافیک حتی در دور افتاده ترین محورها، قابل تحسین است. تجهیزات ترافیکی گستره متنوعی از کالاها و محصولات را شامل می شوند که هر کدام از آن ها با استناد به اصول مهندسی برای هدف خاصی طراحی شده اند. در میان شکل های مدرن تر تجهیزات ترافیکی می توان به چراغ چشم ببری اشاره کرد. این نوع از چراغ ها در کف جاده ها، خیابان ها و محورهای مواصلاتی جانمایی می شوند و هدف اصلی آنها، آگاهی بخشی در خصوص وجود علایم خطر یا موانع به رانندگان می باشد. در این مقاله قصد داریم چراغ چشم ببری را معرفی کرده و مهم ترین کاربرد های این وسیله را برای شما شرح دهیم.

چراغ چشم ببری چیست؟

چراغ چشم ببری قطعه ای کوچک و دایره ای شکل است که از یک بدنه اصلی و یک محفظه شیشه ای یا پلاستیکی مقاوم تشکیل شده است. قطر این چراغ در حالت ایده آل 10 سانتی متر است و ارتفاع کلی آن 5 سانتی متر می باشد. بدنه اصلی کار معمولا از جنس پلاستیک مقام یا فلز می باشد و ساختار الکترونیکی چراغ در کنار بخش های روشن کننده، در این محفظه جانمایی شده اند. در بخش فوقانی چراغ از یک شیشه بسیار مقاوم استفاده شده است. این شیشه در دمای بسیار بالا گرما دیده است و در برابر فشار و ضربه های احتمالی بسیار مقاوم می باشد. طراحی این شیشه به گونه ای است که حتی در صورت شکستن به قطعات بسیار ریز و پودر مانند تبدیل شود و در نتیجه هیچ خطر مالی یا جانی برای ماشین ها و عابرین پیاده نداشته باشد. چراغ چشم ببری در رنگ های زرد، سبز، قرمز و آبی طراحی می شود. بدنه اصلی این چراغ ها سطحی صاف و صیقلی است و به گونه ای طراحی شده است که گرد و غبار به راحتی بر روی این بدنه قرار نمی گیرد. بدین ترتیب، هیچ نقطه کوری در بدنه چراغ وجود نخواهد داشت و حتی در محیط هایی با گرد و غبار بسیار زیاد، این دسته از تجهیزات ترافیکی می توانند عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دهند. این امر همچنین هزینه و زمان مورد نیاز برای تعمیر و نگهداری از این قطعات را به حداقل می رساند.

یکی از مهم ترین و کلیدی ترین پارامترها در طراحی تجهیزات ترافیکی، توانایی آن ها در بازتابش نور است. تجهیزات ترافیکی غالبا به عنوان علائم هشدار دهنده مورد استفاده قرار می گیرند و بدیهی است که این تجهیزات باید بتوانند حتی در طول شب و یا در شرایط آب و هوایی نامساعد نیز، عملکرد قابل قبولی را از خود به جای بگذارند. چرا چشم ببری از این قاعده مستثنی نیست. بدنه اصلی این چراغ با کمک اسپری های حرارتی مخصوص پردازش شده است تا بتواند به صورت مداوم نور را با سطح قابل قبولی بازتابش کند.  بدین ترتیب، در جاده های دور افتاده، در تاریک ترین بخش های یک خیابان و یا حتی در روزهای بارانی و مه گرفته، چراغ های چشم ببری می توانند به خوبی وجود مانع یا خطر را به رانندگان اطلاع دهند. شایان ذکر است که به واسطه استفاده از یک لنز محدب در بدنه این دسته از تجهیزات ترافیکی، هیچ نقطه کوری در ساختار این چراغ ها وجود ندارد و تمامی بدنه کار می تواند نور را با شدت بالایی بازتابش کند.

چراغ چشم ببری چه کاربرد هایی دارد؟

تصور کنید در یک جاده یا خیابان تاریک در شب مشغول رانندگی هستید. این خیابان، دو طرفه و خلوت است. از آنجایی که دید شما در طول شب محدود می باشد، ممکن است خط کشی های میان خیابان را به خوبی تشخیص ندهید. ممکن است راننده ای که از روبرو به سمت شما می آید، نیز در موقعیت مشابهی گرفتار شده باشد. بدیهی است که ریسک برخورد و بروز خسارت های جانی و مالی در چنین شرایطی بسیار زیاد خواهد بود. حال تصور کنید خطوط ممتد میان خیابان با کمک چراغ های چشم ببری مشخص شده باشند. در طول شب، این چراغ ها روشن می شوند و می توانند مسیر را به خوبی برای شما مشخص کنند. از سویی دیگر، بازتابش سطح این دسته از تجهیزات ترافیکی بسیار زیاد است و نور اندک ماشین می تواند برای روشن کردن و مشخص کردن مسیر کافی باشد. مشخص کردن محور های عبوری، محدوده های خطر، حاشیه جاده ها، پرتگاه ها، پل ها و پیاده روها از مهم ترین کاربرد های چراغ های چشم ببری محسوب می شود.
یکی دیگر از کاربرد های این دسته از تجهیزات ترافیکی، مشخص کردن محدوده پاسگاه های جاده ای، توقفگاه ها، بیمارستان ها، آتش نشانی ها و مکان های کلیدی و مشابه است. بدین وسیله، رانندگان علاوه بر تابلوهای راهنمایی و رانندگی از طریق سایر تجهیزات ترافیکی در خصوص چنین مکان های خاصی آگاه می شوند و می توانند سرعت خود را کاهش دهند. بدیهی است که در چنین شرایطی احتمال برخورد با عابرین پیاده یا سایر خودورها به مراتب کاهش پیدا می کند.
اگرچه سایر تجهیزات ترافیکی، مانند گل میخ های ترافیکی و یا چشم گربه ای های ترافیکی نیز می توانند در مشخص کردن محدوده محورهای عبوری و مکان های خاص موفق عمل کنند، اما چراغ چشم ببری به واسطه ساختار خود برای شرایط خاص انتخاب مناسب تری است. در جاده های تاریک، بزرگراه ها، آزادراه های بین شهری و جاده ها و خیابان هایی که در مناطقی با آب و هوای کوهستانی و نامساعد، دید رانندگان در اکثر روزهای سال محدود است. چراغ های چشم ببری به واسطه روشنایی و همچنین قابلیت بازتابش بسیار بالای خود، می توانند به شکل مناسب تری علایم خطر و هشدار را به رانندگان مخابره کنند. از سویی دیگر، نگهداری و تعمیر این دسته از تجهیزات ترافیکی بسیار آسان و کم هزینه است. به همین سبب است که معمولا از این دسته از چراغ ها در مکان هایی با دید محدود بیشتر استفاده می شود.

شرکت فرا ترافیک تولید کننده تجهیزات ترافیکی مدرن و استاندارد در ایران

تجهیزات ترافیکی یکی از ارکان اصلی حفظ امنیت و نظم در خیابان ها و جاده های بسیاری از شهرها و کشورها هستند. چراغ چشم ببری به عنوان یکی از تجهیزات ترافیکی مدرن به واسطه طراحی خاص و کاربردی خود، این روزها بسیار مورد توجه است. این وسیله کاربردی می تواند به عنوان علامت هشداردهنده در سخت ترین شرایط نیز به خوبی عمل کند. در خیابان ها و جاده هایی که رانندگان دید کافی ندارند، این چراغ ها می توانند با کمک نوردهی و همچنین قابلیت بازتابش بسیار زیاد خود، به رانندگان کمک کنند تا درک بهتری از شرایط جاده و محیط اطراف داشته باشند. چراغ های چشم ببری در رنگ های متنوعی به بازار عرضه می شوند و غالبا تجهیزاتی مقاوم در برابر ضربه و فشار هستند. این امر آن ها را به عنوان یکی از تجهیزات ایده آل در محیط های شهری تبدیل کرده است، چرا که در کنار کاربرد خود، زیبایی را به شهرها و جاده ها هدیه می کنند و در عین حال نگهداری و تعمیر آن ها بسیار آسان است.
چراغ های چشم ببری باید در برابر ضربه و فشار مقاوم باشند. این دسته از تجهیزات به طور مکرر در برابر فرسایش و ضربه های ناشی از عبور و مرور خودورهای سنگین و سبک قرار دارند. بدیهی است که در صورت عدم استفاده از مواد اولیه با کیفیت و یا عدم رعایت استاندارد های لازم در ساخت آنها، عمر مفید این تجهیزات بسیار کوتاه خواهد بود و آن ها به راحتی در برابر ضربه یا فشار می شکنند. مزیت دیگر این تجهیزات در این است که شیشه تعبیه شده در بخش فوقانی چراغ ها بسیار مقاوم است و در صورت شکستن به پودر تبدیل می شود که هیچ گونه خطری برای عابرین پیاده و خودروها نخواهد داشت.
شرکت فرا ترافیک یکی از تولید کنندگان با سابقه تجهیزات ترافیکی، پارکینگ و ایمنی در ایران است که تجربه اجرای بیش از 2500 پروژه موفق در این کشور را تا به امروز در کارنامه خود ثبت کرده است. چراغ چشم ببری یکی از تجهیزات مدرن ترافیکی است که این مجموعه ارائه می دهد. تمامی محصولات تولید شده توسط شرکت فرا ترافیک با استفاده از بهترین مواد اولیه ساخته می شوند و کارشناسان در طراحی آن ها از آخرین استاندارد های روز دنیا بهره می گیرند. چراغ چشم ببری تولیدی مجموعه فرا ترافیک در برابر گرما، رطوبت، فشار و ضربه بسیار مقاوم است و در رنگ های متنوعی به بازار عرضه می شود. مانند سایر محصولات تولید شده در این مجموعه، چراغ های چشم ببری نیز دارای ضمانت و گارانتی پس از فروش هستند و با نازلترین قیمت بازار عرضه می شوند. شما می توانید با ارسال اطلاعات مربوط به پروژه، محدودیت های موجود و انتظارات خود از طریق آدرس ایمیل مندرج در وبسایت و  یا شماره های تماس درج شده در وب سایت شرکت، با مشاوران مجموعه ارتباط برقرار کنند. کارشناسان و مشاوران ما در تمامی مراحل بررسی های اولیه، ثبت سفارش و تحویل نهایی کار در کنار شما هستند تا اطمینان حاصل کنید که پروژه با توجه به انتظارات شما و استاندارد های لازم تکمیل و تحویل خواهد شد. برای اطلاع از قیمت ها و ثبت سفارشات خود می توانید از طریق شماره های تماس مندرج در وبسایت فرا ترافیک اقدام کنید.

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

چراغ چشم ببری چیست؟ چراغ چشم ببری قطعه ای کوچک و دایره ای شکل است که از یک بدنه اصلی و یک محفظه شیشه ای یا پلاستیکی مقاوم تشکیل شده است. قطر این چراغ در حالت ایده آل 10 سانتی متر است و ارتفاع کلی آن 5 سانتی متر می باشد.
چراغ چشم ببری چه کاربرد هایی دارد؟ این چراغ ها روشن می شوند و می توانند مسیر را به خوبی برای شما مشخص کنند. از سویی دیگر، بازتابش سطح این دسته از تجهیزات ترافیکی بسیار زیاد است و نور اندک ماشین می تواند برای روشن کردن و مشخص کردن مسیر کافی باشد.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط