سطح ضد لغزش رمپ یا ترمز رمپ

سطح ضد لغزش رمپ یا ترمز رمپ

همه ما در طول روز و در گوشه و کنار خیابان با رمپ ها برخورد داریم. رمپ در واقع سطح شیبداری است که دو فضای مختلف با ارتفاع های متفاوت را به یکدیگر متصل می کند. رمپ ها می توانند عبور و مرور ماشین ها، موتورسیکلت ها، ویلچرها و بار را برای ما آسان تر کنند. با این حال، در روزهای سرد زمستانی که معابر در اثر سرما دچار یخ زدگی می شوند، رمپ ها به یکی از خطرناک ترین بخش های معابر شهری تبدیل می شوند. از سویی دیگر، ممکن است ارتفاع دو سطح بسیار زیاد باشد و در نتیجه این امر، عبور و مرور در رمپ ها به واسطه شیب زیادشان خطرناک یا تقریبا غیر ممکن شود. از آنجایی که این موضوع در فضای پارکینگ های سرپوشیده و روباز به یک مشکل قابل توجه تبدیل می شود، محصولی تحت عنوان ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ به بازار عرضه شده است. این محصول که در دسته تجهیزات پارکینگ قرار می گیرد، به حل بسیاری از مشکلات می تواند کمک کند. در ادامه این مقاله با ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ و کاربردهای آن بیشتر آشنا خواهیم شد. 

ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ چیست؟

همانطور که پیش تر نیز توضیح داده شد، رمپ ها سطوح شیبداری هستند که دو فضا با ارتفاع مختلف را به یکدیگر متصل می کنند. این سطوح شیبدار ممکن است از مواد مختلفی، مانند چوب، بتن و سنگ ساخته شده باشند. هرکدام از این مواد، به فراخور خصوصیات خود، ممکن است در شرایطی لیز شوند. بدین ترتیب عبور و مرور از روی این رمپ ها دشوار و خطرناک خواهد بود. برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی، ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ طراحی شده است. این وسیله که در دسته تجهیزات پارکینگ جای می گیرد، می تواند با ایجاد اصطکاک در سطح، از لیز خوردن خودرو، چرخ دستی، دوچرخه و موتور، ویلچر و موارد مشابه جلوگیری کند. ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ معمولا در سطح خود دارای آج هایی است که با کمک آن ها می تواند از لیز خوردن چرخ ها و عابرین جلوگیری کند.
ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ می تواند از مواد اولیه متفاوتی ساخته شده باشد. لاستیک های طبیعی و گالوانیزه از جمله انتخاب های بسیار رایج و محبوب برای ساخت ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ محسوب می شوند. با این حال، نمونه های گالوانیزه ای این دسته از تجهیزات پارکینگ معمولا صدای بسیار زیادی از خود ساطع می کند اما دوام و ماندگاری بالایی دارد. صدای ایجاد شده در اثر تماس فلز ترمز رمپ با سطح زمین است. به منظور کاهش صدای رمپ های گالوانیزه ای معمولا در بخش زیرین آنها یک فوم مخصوص، تحت عنوان فوم سایلنت، قرار می گیرد تا صدای این دسته از ترمز رمپ ها را به حداقل کاهش دهد.
 در مقابل، نمونه هایی از ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ که از جنس لاستیک طبیعی هستند صدای کمتری تولید می کنند اما مقاومت آن ها و طول عمرشان بسیار کوتاه تر از نمونه های گالوانیزه ای است. معمولا در فضاهای پر رفت و آمد از نوع گالوانیزه ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ استفاده می شود.
علاوه بر موارد فوق، باید اشاره کنیم که ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ را می توان در اندازه ها و ابعاد متنوعی تولید کرد. به واسطه این انعطاف پذیری در طراحی، این دسته از تجهیزات ترافیکی کاربرد بسیار متنوع و مختلفی دارند.
 

ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ چه ویژگی های مهمی دارد؟

  • امکان اجرا در سطوح با جنس های مختلف: شما می توانید این دسته از تجهیزات پارکینگ را در سطوحی از جنس سرامیک، کاشی، چوب، کف پوش های مختلف، بتن، فلز و موارد مشابه اجرا کنید.
  • نصب سریع و آسان: شما می توانید این دسته از تجهیزات پارکینگ را در هر فضایی (روباز یا پوشیده) و در هر مساحتی به راحتی اجرا کنید. ترمز رمپ ها معمولا با دو الی سه پیچ بلند و قوی به زمین محکم می شوند. در صورت استفاده از محصولاتی با کیفیت، این پیچ ها به مرور زمان شل نمی شوند و ضمانت اجرایی کار بالا خواهد بود. از سویی دیگر، شما می توانید در هر زمان که بخواهید ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ را به راحتی تعویض و یا جابجا کنید.
  • تحمل بالا: ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ باید در برابر فشار، سایش و نیروهای مکانیکی مختلف مقاوم باشد. این دسته از تجهیزات پارکینگ معمولا در فضاهایی نصب می شوند که عبور و مرور بسیار زیاد است. بدیهی است که مقاومت بالای وسیله می تواند به افزایش طول عمر آن بسیار کمک کند. همچنین ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ باید به راحتی قابل تعویض و جابجایی باشد تا فرایند ترمیم و تعویض آن بدون هیچ گونه آسیبی به ساختار سازه زیرین، انجام گردد.
  • مقاومت در برابر شرایط جوی: از آنجایی که ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ در پارکینگ ها، ورودی ساختمان ها، انبار ها و مکان های دیگر نصب می شوند، باید در برابر رطوبت، مواد شیمیایی، تابش مستقیم نور خورشید و شرایط جوی مختلف مقاوم باشند. تنها در این صورت که است طول عمر قطعات و ضمانت اجرایی پروژه افزایش پیدا می کند.

 
ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ چه کاربرد هایی دارد؟

همانطور که تا به اینجای مقاله توضیح داده شد، ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ کاربرد های بسیار زیادی دارد. شما می توانید از این دسته از تجهیزات پارکینگ در موقعیت های زیر به راحتی استفاده کنید:

  • در رمپ های ورودی و خروجی پارکینگ ها: امروزه اکثر ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی پارکینگ های چند طبقه ای در بخش زیرین خود دارند. طبقات مختلف این پارکینگ ها با کمک رمپ هایی با ارتفاع های مختلف به یکدیگر متصل می شوند. به منظور کاهش احتمال برخورد، ایجاد کنترل بیشتر برای رانندگان و تسهیل عبور و مرور خودروها در پارکینگ ها، استفاده از ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ ضروری است. برخی با ایجاد برش هایی در سطح رمپ، تلاش می کنند تا اصطکاک لازم را ایجاد کنند. این کار در کوتاه مدت می تواند موثر واقع شود اما در طولانی مدت و با فرسایش بیشتر کف پارکینگ، اصطکاک از بین رفته و خودرو ها ممکن است دچار آسیب و حادثه شوند.
  • در ورودی های ساختمان ها، مراکز دولتی، بیمارستان ها و مدرسه ها: استاندارد های شهرسازی ایجاب می کند که در هر مکانی، مسیری برای عبور و مرور راحت ویلچر، کالسکه ها و چرخ های دستی وجود داشته باشد تا دسترسی به بخش های مختلف شهر برای تمام ساکنان آن امکان پذیر و راحت باشد. رمپ ها می توانند با تسهیل عبور و مرور در شهر، زندگی را برای تمام ساکنان آن راحت تر کنند. با این حال، سطح این رمپ ها لیز است و به ویژه در طول زمستان ممکن است دچار یخ زدگی شود. استفاده از ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ می تواند به ایجاد فضایی امن برای عبور و مرور ویلچر، کالسکه های کودکان و چرخ های دستی کمک کند.
  • در انبارها، فرودگاه ها، اداره های پست و سوله ها: رمپ ها می توانند انتقال بارهای سنگین و ارزشمند را آسان تر کنند. معمولا از رمپ ها در فضای داخلی انبارها، کارخانه و سوله های بزرگ استفاده می شود. وجود ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ می تواند امنیت کارگران، ماشین الات و کالاهایی که در طول روز، در یک کارخانه یا فضای تولیدی جابجا می شوند، را تضمین کند.
  • شیب های تند: برخی از رمپ ها شیب های تندی دارند. ترکیب این شیب زیاد با کفپوش هایی که به ذات لیز هستند، می توانند عبور و مرور را برای افراد، ماشین ها و چرخ  های دستی دشوار کنند. استفاده از ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ در این سازه ها اهمیت بسیاری دارد و به ایمنی فضا می تواند کمک کند.

 
شرکت فرا ترافیک تولید کننده ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ

ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ یکی از تجهیزات پارکینگ بسیار کاربردی و ضروری است که می تواند از بروز برخورد ها و تصادفات و خسارت های مالی جلوگیری کند. شرکت فرا ترافیک در ایران، تولید کننده تجهیزات پارکینگ، ترافیکی و ایمنی است و ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ یکی از محصولات بسیار پرطرفدار این مجموعه محسوب می شود. ترمز رمپ این شرکت با بهترین مواد اولیه تولید می شود و مانند سایر محصولات این مجموعه، دارای گارانتی و ضمانت اجرایی می باشد. شرکت فرا ترافیک تلاش می کند تا با تکیه بر دانش و تجربه خود، در کنار استانداردهای به روز دنیا، به پیشرفت جامعه ایرانی کمک کند. این مجموعه تا به امروز تجربه اجرای بیش از 2500 پروژه موفق در ایران را داراست. ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ تولیدی فرا ترافیک از بهترین و مقاوم ترین مواد اولیه ساخته شده است و با توجه به شرایط اجرایی مختلف، ابعاد و اندازه های آن به راحتی قابل تغییر می باشد.  شما می توانید از طریق شماره های تماس و همچنین ایمیل مندرج در وب سایت مجموعه، شرایط پروژه، محیط اجرایی و محدودیت ها را با مشاوران و کارشناسان فرا ترافیک در میان بگذارید تا بهترین و مقرون به صرفه ترین پیشنهادات را به شما ارائه دهند. شما همچنین می توانید تمامی مراحل ثبت سفارش، اجرا و تحویل کار را نیز از طریق شماره های مندرج در وب سایت دنبال کنید. 
 

 

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ چیست؟ این وسیله که در دسته تجهیزات پارکینگ جای می گیرد، می تواند با ایجاد اصطکاک در سطح، از لیز خوردن خودرو، چرخ دستی، دوچرخه و موتور، ویلچر و موارد مشابه جلوگیری کند. ضد لغزندگی رمپ یا ترمز رمپ معمولا در سطح خود دارای آج هایی است که با کمک آن ها می تواند از لیز خوردن چرخ ها و عابرین جلوگیری کند.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط