استات پلاستیکی

استات پلاستیکی

با توجه به افزایش جمعیت و رشد روز افزون شهرها، کنترل ترافیک و تسهیل عبور و مرور به یکی از دغدغه های رایج دولت ها، شهرداری ها و مسئولین ذیربط تبدیل شده است. تجهیزات ترافیکی راه حل کاربردی، هوشمندانه و مقرون به صرفه ای هستند که در بسیاری از شهرها و کشورها به شکل گسترده ای مورد توجه قرار دارند. این دسته از تجهیزات به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند ضمن کنترل هوشمندانه جریان ترافیک و تسهیل عبور و مرور، امنیت عابران و رانندگان را در محورهای شهری و بین شهری تامین کنند. بدیهی است که برای دستیابی به این مهم، جنبه های مختلفی از فضای یک خیابان یا جاده باید مد نظر باشد. به همین دلیل، تجهیزات ترافیکی معمولا گستره بسیار متنوعی از خدمات و کالاها را شامل می شوند. در این مقاله قصد داریم شما را با استات های پلاستیکی، که یکی از تجهیزات کاربردی و مقرون به صرفه ترافیکی محسوب می شوند، آشنا کنیم. در ادامه نیز شرکت فرا ترافیک، یکی از تولید کنندگان مطرح استات های پلاستیکی و سایر تجهیزات ایمنی، پارکینگ و ترافیکی را معرفی خواهیم کرد.

استات پلاستیکی چیست؟

استات پلاستیکی شی کوچک با ارتفاع دو سانتی متر است که در شکل های دایره ای، بیضی و مربعی شکل تولید می شود. استات ها از خانواده گل میخ ها هستند و معمولا از پلاستیک های بسیار مقاوم و یا سرامیک ساخته می شوند. یک استات مستطیلی استاندارد معمولا با ابعاد 2*15*27 سانتی متر ساخته می شود. استات های دایره ای با قطر 10 سانتی متر به بازار عرضه می گردند و در صورت تمایل به استفاده از استات های بیضی شکل در یک معبر، باید در نظر داشته باشید که قطر این دسته از تجهیزات معمولا 20 سانتی متر تعیین می شود. بدیهی است که با جانمایی یک استات در کف خیابان، تغییر ارتفاع اندکی ایجاد می شود. با عبور چرخ های ماشین از معابری که با کمک استات های پلاستیکی پوشش داده شده اند، لرزش و صدای خفیفی ایجاد می شود و بدین ترتیب راننده از وجود مانع یا خطر، آگاه می گردد.
استات های پلاستیکی بسیار مقاوم هستند. این دسته از ابزار معمولا از جنس سرامیک های بسیار مقاوم و یا پلاستیک های طبیعی ساخته می شوند تا فشار، فرسایش و اصطکاک را به خوبی تاب بیاورند. از آنجایی که استات های پلاستیکی معمولا در کف خیابان ها، جاده ها و آزادراه قرار می گیرند، شدت فرسایش آن ها بسیار زیاد است. اگر استات ها نتوانند در برابر وزن و یا فرسایش ناشی از عبور ماشین ها در طول زمان تاب بیاورند، کارایی خود را از دست می دهند. این شرایط ضمن ایجاد هزینه اضافی برای تعویض و یا تعمیر قطعات، می تواند فضای شهر را نیز تحت تاثیر قرار دهد و آسیب هایی را برای بدنه ماشین ها و یا عابرین پیاده به همراه داشته باشد. پلاستیک استفاده شده در ساخت استات های پلاستیکی باید به گونه ای باشد که در برابر مواد شیمیایی نیز مقاومت خود را حفظ کند. از آنجایی که مواد شیمیایی اسیدی بسیار مخربی در ساختار موتور خودروها استفاده می شود و معمولا این مایعات به بیرون و کف خیابان نشت پیدا می کنند، بدیهی است که مقاوم تجهیزات ترافیکی و به ویژه آن دسته از مواردی که در کف زمین جانمایی می شوند، در برابر این مواد شیمیایی قوی باید مورد توجه قرار بگیرد. علاوه بر موارد ذکر شده، استات های پلاستیکی باید در برابر رطوبت و تابش مستقیم نور خورشید مقاوم باشند.
استات های پلاستیکی و سرامیکی با کمک پیچ و رول پلاک و یا با کمک چسب های مخصوص و ضد آب در محل نصب می شوند. نوع اجرای استات ها به ساختمان آن ها، ماده اصلی تشکیل دهنده بدنه استات و همچنین اهداف و محل پروژه بستگی دارد. استات ها غالبا در رنگ های زرد و سفید به بازار عرضه می شوند و هر دو رنگ در بازار ایران بسیار طرفدار دارند.

استات های پلاستیکی چه کاربرد هایی دارند؟

مهم ترین کاربرد های استات های پلاستیکی عبارت است از:

  • به عنوان علایم هشداردهنده در ورودی ها و خروجی های بزرگراه ها و در نزدیکی چهارراه ها: استات ها پلاستیکی اندکی از سطح خیابان بالاتر هستند. در نتیجه، در صورت عبور چرخ های ماشین از روی آنها، رانندگان خیلی سریع متوجه وجود مانع یا علامت هشدار می شوند. به همین منظور، معمولا از استات های پلاستیکی در ورودی یا خروجی بزرگراه ها و چهارراه ها استفاده می شود. بدین ترتیب، رانندگان با عبور از روی این استات ها، متوجه خطر می شوند و با هوشیاری بیشتری در مسیر پیش می روند. این دسته از تجهیزات در طول شب و زمانی که احتمال خواب آلودگی رانندگان بالا است، می توانند با ایجاد صدا و لرزش در اتاق ماشین، راننده را در خصوص وجود مانع آگاه کنند و از حوادث و سوانحی که در اثر خواب آلودگی رانندگان رخ می دهد، می کاهند.
  • به عنوان تفکیک کننده در خیابان ها و جاده ها: استات های پلاستیکی را می توان در امتداد خطوط ممتد در خیابان های دو طرفته و همچنین در امتداد گارد ریل ها استفاده کرد. بدین ترتیب در صورتی که رانندگان از مسیر اصلی خود منحرف شوند و یا به لاین مقابل خیابان بروند، در اثر عبور چرخ خودرو از روی استات های پلاستیکی، ماشین دچار لرزش می شوند و این علایم وجود خطر را به رانندگان هشدار می دهند. آمار نشان می دهد که استفاده از استات های پلاستیکی و یا تجهیزات ترافیکی با کارکرد مشابه در خیابان ها و جاده های دو طرفه، آمار تصادف های رودرو که یکی از خطرناک ترین انواع تصادف ها در جهان محسوب می شوند،را به شکل قابل توجهی کاهش داده است.
  • به عنوان تفکیک کننده مسیرهای غیر ترافیکی، مسیر های خاص و سایر مسیر های ترافیکی: استات های پلاستیکی را می توان به عنوان جدا کننده مسیر های غیر ترافیکی، مانند مسیر عبور و مرور دوچرخه یا عابرین پیاده استفاده کرد. از این دسته از تجهیزات ترافیکی همچنین برای مشخص کردن محدوده خط ویژه نیز استفاده می شود. در فرودگاه های بزرگ و بین المللی دنیا، از استات های پلاستیک یبرای مشخص کردن مسیر عبور ماشین های داخل سالن که به منظور جابجایی سریع مسافرین طراحی شده اند، استفاده می شود. در چنین شرایطی، خطر برخورد ماشین ها با مسافران پیاده به شکل معقولی کاهش پیدا می کند.
  • به عنوان جدا کننده مسیر در پارکینگ های عمومی: استات های پلاستیکی می توانند مسیر عبور و مرور خودروها در پارکینگ های عمومی را مشخص کنند. این دسته از تجهیزات ترافیکی به ویژه برای مشخص کردن لاین ورودی و خروجی خودروها، در مجتمع های تجاری، بیمارستان ها، مجتمع های اداری و بسیاری از مراکز عمومی و بزرگ کاربرد دارند. با کمک این دسته از تجهیزات، شما می توانید ترافیک ورودی یا خروجی مال ها و مجتمع های تجاری را از ترافیک خیابان جدا کنید. این امر به ویژه در شهرهای بزرگی همچون تهران بسیار اهمیت دارد.

شرکت فرا ترافیک، تولید کننده استات های پلاستیکی با کیفیت و استاندارد

در میان انواع تجهیزات ترافیکی، استات های پلاستیکی بسیار محبوب و کاربردی هستند. این دسته از تجهیزات که معمولا از جنس پلاستیک مقاوم یا سرامیک ساخته می شوند، در شکل های هندسی مختلفی به بازار عرضه می گردند. آن ها در برابر سایش، فشار، ضربه، مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی نامساعد و سخت، بسیار مقاوم هستند و با کمک چسب های مخصوص یا پیچ و رول پلاک در محیط اجرا می گردند. استات های ترافیکی با توجه به کاربرد خود، بسیار مقرون به صرفه و موثر عمل می کنند. از این دسته از تجهیزات ترافیکی می توان به عنوان علامت هشدار دهنده در ورودی و خروجی های بزرگراه ها، در نزدیکی چراغ های قرمز و خطوط عابر پیاده استفاده کرد. همچنین از این دسته از تجهیزات می تواند برای محدود کردن معابر، مسیرها و گذرها استفاده کرد. در مواردی می توان از استات های پلاستیکی در فضاهای مسقف، مانند پارکینگ های عمومی و حتی فرودگاه ها نیز استفاده کرد.
شرکت فرا ترافیک یکی از تولید کنندگان و عرضه کنندگان بسیار خوش سابقه در زمینه تجهیزات ایمنی، پارکینگ و ترافیکی در ایران است. این مجموعه گستره متنوع و وسیعی از تجهیزات ترافیکی را عرضه می کند که استات های پلاستیکی یکی از این موارد هستند. این مجموعه در تلاش است تا با استفاده از بهترین مواد اولیه و رعایت استاندارد های جهانی در خصوص طراحی و عرضه تجهیزات ترافیکی، به ارتقای سطح کیفی زندگی هموطنان خود و همچنین تامین امنیت و آسایش آنها کمک کند. استات های پلاستیکی عرضه شده توسط این مجموعه دارای بهترین کیفیت هستند با ضمانت و گارانتی پس از فروش ارائه می شوند. این ضمانت برای سایر تجهیزات پارکنیگ و ترافیکی عرضه شده توسط مجموعه فرا ترافیک نیز صادق است. مجموعه فرا ترافیک در تمامی مراحل ثبت سفارش و تحویل کار در کنارتان خواهد بود تا اطمینان حاصل کند پروژه مطابق با استانداردهای جهانی و معیارهای شما، در کمترین زمان تحویل خواهد شد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره در خصوص هر یک از تجهیزات ترافیکی عرضه شده توسط این مجموعه، با مشاوران فرا ترافیک ارتباط برقرار کنید. برای انجام این کار و یا ثبت سفارشات خود می توانید از طریق شماره های تماس مندرج در وب سایت مجموعه و همچنین آدرس ایمیل شرکت، اقدام فرمایید.

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

استات پلاستیکی چیست؟ استات پلاستیکی شی کوچک با ارتفاع دو سانتی متر است که در شکل های دایره ای، بیضی و مربعی شکل تولید می شود. استات ها از خانواده گل میخ ها هستند و معمولا از پلاستیک های بسیار مقاوم و یا سرامیک ساخته می شوند.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط