پیچ تلگرافی ، واشر و رولپلاک

پیچ تلگرافی ، واشر و رولپلاک

استفاده از تجهیزات ترافیکی و پارکینگ دیگر در بسیاری از شهرها و کشورهای دنیا امری رایج است. از تجهیزات پارکینگ با هدف افزایش امنیت افراد، کاهش خسارات احتمالی و همچنین ایجاد نظم در محیط استفاده می شود. از سویی دیگر، تجهیزات ترافیکی می توانند به تسهیل عبور و مرور، کاهش خطر تصادفات و خسارت های مالی و همچنین اطمینان از رعایت قوانین در محورها و خیابان ها کمک کنند. اهمیت این دسته از تجهیزات در زندگی روزانه ما بر هیچ کس پوشیده نیست. به همین دلیل است که شرکت ها و تولید کننده های بسیاری، از جمله شرکت فرا ترافیک در ایران، در تلاش هستند تا با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و همچنین رعایت استاندارد های جهانی، محصولاتی ماندگار، با دوام و کاربردی را تولید کنند؛ اما دوام بالای تجهیزات پارکینگ و ترافیک تنها به ساختار اصلی این تجهیزات بستگی ندارد، بلکه شیوه اجرای این تجهیزات در محیط نیز می تواند به دوام و ماندگاری آن ها کمک کند. پیچ تلگرافی یکی از محصولاتی است که معمولا در نصب و اجرای تجهیزات پارکینگ، مانند سرعت گیرها، مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله با مهم ترین ویژگی ها و کاربرد های پیچ تلگرافی و واشر بیشتر آشنا خواهیم شد.

پیچ تلگرافی و واشر چیست؟

پیچ تلگرافی یک استوانه رزوه شده به طول 110 میلی متر و قطر 12 میلی متر است. از آنجایی که از این نوع پیچ بیشتر برای نصب و اجرای تجهیزات ترافیکی استفاده می شود، بسیاری آن را تحت عنوان پیچ ترافیکی نیز می شناسند. پیچ تلگرافی معمولا از جنس آهن است و در مواردی آن را از سایر فلزات بسیار محکم و مقاوم می سازند. این دسته از پیچ ها به گونه روزه کاری می شوند که نوک پیچ بسیار تیز باشد و همچنین فرایند رزوه، تخلخلی در ساختار پیچ به وجود نیاورد. وجود هر گونه تخلخل در ساختار آهن می تواند سرعت زنگ زدن و پوسیدگی قطعه را افزایش دهد.
پیچ های ترافیکی یا تلگرافی معمولا در کنار رولپلاک هایی از جنس پلاستیک مقاوم و واشر استفاده می شوند. رول پلاک های استفاده شده برای این دسته از پیچ ها معمولا از جنس لاستیک طبیعی و مقاوم ساخته می شوند تا در برابر اصطکاک طولانی مدت و همچنین شرایط آب و هوایی مختلف، مقاومت خود را حفظ کنند. پلی اتیلن PE و پلی پروپیلن pp از جمله انتخاب های رایج برای ساخت رول پلاک های مخصوص این دسته از پیچ ها هستند. علاوه بر رولپلاک، معمولا برای نصب و اجرای بی نقص تجهیزات ترافیک و پارکینگ، از واشر ها نیز استفاده می شود. درست مانند پیچ ها، واشرهای استفاده شده نیز غالبا از جنس آهن و سایر فلزهای بسیار مقاوم هستند.
پیچ های ترافیکی در مقایسه با سایر پیچ های موجود در بازار، بلندتر هستند. به همین سبب است که تجهیزات نصب شده با کمک این دسته از پیچ ها، معمولا دوام و ماندگاری بالاتری دارند. بدنه پیچ ها دارای یک بخش مسطح و صاف در قسمت بالایی پیچ است. چیزی در حدود 60 درصد از طول پیچ رزوه کاری می شود. طرح های رزوه کاری شده بر روی پیچ باید به گونه ای اجرا شوند که اصطکاک بدنه پیچ با رول پلاک و سطحی که در آن کار می شود، به حداکثر برسد. هرچه این اصطکاک بیشتر باشد، احتمال شل شدگی و یا جدا شدن قطعات از سطح زمین، دیوار یا ستون ها کمتر می شود. بخش بالایی پیچ ها به صورت یک شش ضلعی صیقلی طراحی می شود. معمولا ضخامت بخش بالایی پیچ های تلگرافی نیز نسبت به سایر پیچ های موجود در بازار بیشتر است. این ضخامت بالا به هنگام نصب پیچ ها و یا جدا کردن آن ها از قطعات، اهمیت پیدا می کند.

پیچ تلگرافی و واشر با کیفیت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، از پیچ تلگرافی و واشرها برای نصب تجهیزات پارکینگ و ترافیک استفاده می شود. این دسته از تجهیزات معمولا به صورت مداوم در معرض اصطکاک با ماشین ها و عابرین قرار دارند و بدیهی است که میزان فرسایش در این تجهیزات بسیار بالا باشد. علاوه بر آن، تجهیزات پارکینگ و ترافیکی در معرض شرایط سخت آب و هوایی هستند. رطوبت، تابش مستقیم نور خورشید و بارندگی ها می توانند به این دسته از تجهیزات آسیب وارد کنند و سبب کاهش طول عمر مفید آن ها شوند. توجه به مواد شیمیایی که معمولا در موتور ماشین ها استفاده می شوند و در مواردی به بیرون نشت پیدا می کنند، در هنگام طراحی تجهیزات پارکینگ و ترافیک اهمیت دارد.

با توجه به موارد عنوان شده در بالا، پیچ های تلگرافی و واشرها باید ویژگی های زیر را دارا باشند:

  • مقاومت بالا در برابر فرسایش و عبور و مرور ماشین های سنگین: پیچ هایی که از فلزات و آلیاژ های مقاوم ساخته نشده اند، به مرور زمان و در اثر عبور ماشین های سنگین، دچار شکستگی می شوند. در نتیجه تجهیزات ترافیکی یا پارکینگ نیز از محل نصب خود جدا شده و کاربرد واقعی خود را از دست می دهند. همچنین بدنه پیچ ها باید عاری از هر گونه شکستگی، تخلخل و یا آسیب های مشابه باشد. این آسیب ها طول عمر پیچ ها را کاهش می دهند.
  • مقاومت در برابر زنگ زدگی، مواد شیمیایی و شرایط آب و هوایی: اگر پیچ ها در طول زمان دچار فرسودگی و یا زنگ زدگی شوند، کارایی خود را از دست می دهند و این اتفاق اثر مستقیمی بر روی ماندگاری و دوام تجهیزات خواهد گذاشت.

پیچ تلگرافی چه کاربرد هایی دارد؟

به طور کلی تجهیزات پارکینگ و ترافیکی به دو شکل قابل اجرا هستند: با کمک چسب های مخصوص و با کمک پیچ و رولپلاک.
اگرچه نصب تجهیزات با استفاده از چسب های مخصوص مزایای خاص خودش را دارد، اما این روش همیشه کاربردی و ایده آل نیست. به عنوان مثال، در محیط هایی که عبور و مرور خودروها و ماشین ها زیاد است و یا در شهرها و کشورهایی که شرایط خاص آب و هوایی (مانند گرمای بسیار زیاد یا رطوبت) حاکم است، چسب ها ممکن است کارایی لازم را نداشته باشند و طول عمر مفید تجهیزات را کاهش دهند. در چنین شرایطی، استفاده از پیچ و رولپلاک می تواند راه حلی ایده آل، برای نصب تجهیزات پارکینگ و ترافیک باشد. سرعت گیرها، تقسیم کننده های پارکینگ، استوانه های ترافیکی، قفل پارکینگ، متوقف کننده های خودرو و بسیاری دیگر از تجهیزات ترافیکی و پارکینگ با کمک پیچ تلگرافی در محل نصب می شوند. استفاده از این پیچ ها به شما این امکان را می دهد تا در هر زمان که بخواهید، تجهیزات را تعویض کرده و یا حتی جابجا کنید.

شرکت فرا ترافیک، تولید کننده پیچ تلگرافی و واشر

پیچ تلگرافی یا پیچ ترافیکی در دسته تجهیزات ایمنی قرار می گیرد و یکی از کاربردی ترین محصولاتی است که شرکت فرا ترافیک به بازار عرضه می کند. این دسته از تجهیزات ایمنی برای نصب و اجرای بسیاری از تجهیزات پارکینگ و ترافیکی کاربرد دارند. پیچ های ترافیکی که تحت عنوان پیچ های 110/20 نیز در بازار شناخته می شوند، انواع مختلفی دارند و معمولا برای اجرای آن ها در محیط از رول پلاک و واشرهای مقاوم کمک گرفته می شود. این دسته از پیچ ها از آهن و سایر آلیاژهای بسیار مقاوم ساخته می شود. سطح این پیچ ها به شکل دقیقی رزوه کاری شده است تا با افزایش اصطکاک بدنه پیچ با محیط، تجهیزات به شکلی دقیق و محکم در محل اجرا قرار بگیرند. پیچ های تلگرافی یکی از ایده های کاربردی برای نصب تجهیزات در محیط محسوب می شوند؛ چرا که با کمک این شیوه از نصب، تجهیزات به مرور زمان کاربرد و شرایط ایده ال اولیه خود را از دست نمی دهند.
شرکت فرا ترافیک یکی از تولید کننده تجهیزات پارکینگ، ترافیک و ایمنی در ایران است که با استناد به سال ها تجربه و اجرای بیش از 2500 پروژه موفق در ایران، محصولاتی با کیفیت و ایده آل را به بازار عرضه می کند. در کنار عرضه تجهیزات ترافیکی و پارکینگ با کیفیت، این مجموعه به واسطه اجرای صحیح و بی عیب و نقص این تجهیزات در محیط نیز شناخته می شود. یکی از مهم ترین دلایل اجرای موفق پروژه های این مجموعه، تولید و عرضه پیچ های تلگرافی با کیفیت و استاندارد است. این مجموعه با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و همچنین رعایت استاندارد های جهانی، پیچ های ترافیکی مقاوم و ایده آلی را به بازار عرضه می کند و در عین حال از این پیچ ها در اجرای بسیاری از پروژه های پارکنیگ و ترافیکی خود، بهره می گیرد. پیچ های تولید شده توسط این مجموعه بهترین کیفیت را دارا هستند و با نازل ترین قیمت بازار عرضه می شوند. مانند سایر محصولات این مجموعه، پیچ های تولیدی نیز دارای گارانتی و ضمانت اجرایی هستند. برای سفارش این دسته از تجهیزات ایمنی، شما می توانید با کارشناسان مجموعه فرا ترافیک ارتباط برقرار کنید. برای این کار کافی است از طریق شماره های مندرج در وب سایت، با مشاوران فرا ترافیک تماس گرفته و نسبت به ثبت سفارش و یا پیگیری آن اقدام کنید. شما همچنین می توانید سوالات، سفارشات و درخواست های خود را از طریق آدرس ایمیل مندرج در وب سایت، با ما در میان بگذارید. 
 

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

پیچ تلگرافی و واشر چیست؟ پیچ تلگرافی یک استوانه رزوه شده به طول 110 میلی متر و قطر 12 میلی متر است. از آنجایی که از این نوع پیچ بیشتر برای نصب و اجرای تجهیزات ترافیکی استفاده می شود
پیچ تلگرافی و واشر با کیفیت باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ توجه به مواد شیمیایی که معمولا در موتور ماشین ها استفاده می شوند و در مواردی به بیرون نشت پیدا می کنند، در هنگام طراحی تجهیزات پارکینگ و ترافیک اهمیت دارد.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط