راکت بازرسی بدنی

راکت بازرسی بدنی

معرفی راکت بازرسی بدن

اگر تا به حال تجربه سفر با هواپیما را داشته باشید، بدون شک راکت های بازرسی بدن را در ایست های امنیتی فرودگاه های خارج از کشور دیده اید. راکت های بازرسی دستگاه های فلزیابی هستند که به شکل یک راکت تنیس طراحی شده اند و بازرس، با حرکت دادن آن در مقابل بدن شما، وجود اشیای فلزی یا مشکوک که مسافران ممکن است با خود حمل کنند را بررسی می کند. راکت بازرسی بدن یکی از دستگاه های بسیار کاربردی و کارآمد در زمینه تامین امنیت است و می توان از آن در موقعیت های مختلف استفاده کرد.

راکت بازرسی بدن چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

راکت بازرسی بدن یک دستگاه کوچک، سبک و قابل حمل است که به شکل یک راکت تنیس طراحی شده است. این دستگاه نسبت به اشیای فلزی، مانند اسلحه های سرد و گرم، قطعات بمب، موبایل و ... حساس است. راکت بازرسی بدن، که تحت عنوان باتوم ایکس ری نیز شناخته می شود، به راحتی به لباس محافظین متصل می شود و استفاده از آن بسیار آسان و راحت است. با نزدیک شدن راکت به یک قطعه فلزی (حتی در صورت پنهان شدن در لباس و کیف) سنسورهای حساس راکت فعال می شوند و ویبره دستگاه یا صدای آژیر آن فعال می شود. بدین ترتیب، محافظان می توانند نسبت به تفتیش بیشتر فرد یا شی اقدام کنند.

راکت بازرسی بدن و کاربرد های آن

راکت بازرسی بدن در گروه محصولات امنیتی دسته بندی می شود و کاربرد های بسیار زیادی دارد. با این حال مهم ترین کاربرد این دستگاه، تامین امنیت مکان های پرتردد، حساس و پرجمعیت است. در ادامه برخی از این موارد را بررسی می کنیم:

  • در فرودگاه: یکی از مکان های پرتردد و در عین حال حساس در هر کشور و شهری، فرودگاه است. روزانه هزاران مسافر سوار هواپیما می شوند تا به بخش های مختلف دنیا سفر کنند. تامین امنیت این خیل عظیم از افراد که هر کدام با دو الی سه کیف وارد فرودگاه می شوند، کار دشواری است که تنها با تفتیش بدنی یا ریل های ایکس ری امکان پذیر نمی باشد. با استفاده از راکت بازرسی، محافظان می توانند بدون نیاز به تفتیش بدنی و تمامی احساسات ناخوشایند این کار، عدم وجود سلاح و خطر را در افراد کنترل کنند. راکت های بازرسی هم برای مسافران و هم برای چمدان ها و ساک های آنها کاربرد دارد و می تواند فرایند کنترل های امنیتی پیش از پرواز را سرعت ببخشد.
  • در آمفی تئاترها، سالن های کنسرت، استادیوم ها، ورزشگاه ها، سینماها و نمایشگاه های هنری: مراکز فرهنگی نیز یکی دیگر از مناطق پر تردد هستند و تامین امنیت مراجعین، می تواند سخت و دشوار باشد. تفتیش شرکت کنندگان در یک کنسرت یا مراجعین یک ورزشگاه اهمیت دارد چرا که ورود سلاح یا بمب یا هر شی خطرناک دیگری به یک سالن کنسرت، عواقب جبران ناپذیر و تلخی ممکن است به همراه داشته باشد. با کمک راکت های بازرسی، محافظان و تیم امنیتی می توانند به شکل موثر و در کمترین زمان، نسبت به کنترل مراجعین اقدام نمایند. در موزه های هنری و نمایشگاه های بزرگ دنیا، مانند موزه لوور فرانسه، هتل های بزرگ نیویورک و لاس وگاس و یا نمایشگاه مادام توسو آمستردام نیز از راکت های بازرسی استفاده می شود. در این مکان ها، باتوم های ایکس ری نه تنها در تامین امنیت مراجعین کاربرد دارند، بلکه می توانند از سرقت های احتمالی از گنجینه ارزشمند این مکان ها نیز جلوگیری کنند.
  • اداره پست و بازرسی گمرک: بسته های مشکوک و خطرناک، بسته هایی که ممکن است حاوی کالای قاچاق باشند و هر نوع مورد خطرناک دیگر، یکی از پارامترهایی است که معمولا در گمرک کشورهای بزرگ مورد توجه قرار می گیرد. در بازرسی گمرک، کارمندان و مسئولین بخش پیشگیری می توانند از راکت های بازرسی بدنی برای کنترل محتویات داخل جعبه ها، بدون باز کردن تک تک آن ها، استفاده کنند. باتوم ایکس ری می تواند یک لایه از بازرسی بسته های مشکوک باشد که در صورت مثبت شدن تست، افراد اقدام به باز کردن بسته و کنترل بیشتر آن کنند. این فراید در حال حاضر در گمرک کشورهایی مانند استرالیا و کانادا اجرا می شود.
  • سازمان ها، ادارات و مدارس: ورود اشیای خطرناک، اسلحه و بمب به هیچ اداره، سازمان و یا محیط آموزشی (مانند مدارس و دانشگاه ها) توجیه پذیر نیست. به بیان دیگر، این امر می تواند بالقوه خطرناک باشد و محافظین باید از بروز چنین شرایطی جلوگیری کنند. راکت بازرسی می تواند راهکار مناسبی برای بازرسی های دقیق با درصد خطای کم باشد. کافی است در ایست های بازرسی در ورودی ساختمان ها، نگهبانان و نیروهای حفاظتی از این وسیله برای بررسی مراجعین کمک بگیرند تا ضمن بررسی های دقیق و کاهش میزان خطا، امنیت مجموعه نیز به طور کامل تامین شود.

راکت بازرسی بدن- مشخصات و ویژگی ها

  • راکت بازرسی بدن سبک است، به راحتی قابل حمل می باشد و می توان به آسانی آن را به لباس یا یونیفورم های مخصوص وصل کرد. استفاده از این راکت، به خاطر ساختار کاربردی دستگاه، بسیار آسان است و کافی است بازرس راکت را در مقابل بخش های مختلف بدن فرد و یا بسته یا کیف مورد نظر نگه دارد تا سیستم طراحی شده در راکت، هدف را در خصوص وجود فلزات بررسی کند.
  • صفحه راکت های بازرسی بدن به صورت عریض طراحی شده است تا سطح مقطع تماس با هدف افزایش پیدا کند و در نتیجه، حساسیت وسیله بالا برود. اگر سطح مقطع راکت کوچک باشد، پوشش کامل سطح بدن بدون همپوشانی اجرا می شود و این امر احتمال پیدا کردن فلز را کاهش می دهد. با عریض کردن این سطح مقطع، بخش های مختلف بدن برای مدت زمان بیشتری در معرض سنسورهای راکت قرار می گیرند و در نتیجه، احتمال خطا تشخیصی در این دستگاه کاهش پیدا می کند. شایان ذکر است که قدرت تشخیص و حساسیت راکت ها، توسط کاربران قابل تنظیم است و شما می توانید به فراخور شرایط و هدف بازرسی خود، حساسیت دستگاه را تغییر دهید.
  • باتوم های ایکس ری با باتری کار می کنند و شما می توانید با قرار دادن باتری های قابل شارژ، استفاده از این وسیله را به مراتب راحت تر کنید. در صورت نداشتن شارژ کافی، باتوم صدای ممتد بوق هشدار را از خود نشان می دهد تا کاربر متوجه نبود شارژ کافی دستگاه شود. کیت های قابل شارژ این دستگاه با دقت بالایی طراحی شده اند و می توانند کوچک ترین اشیای فلزی را به خوبی تشخیص دهند.
  • دستگاه راکت بازرسی بدن دارای دو هشدار است که کاربر به فراخور نیاز خود، می تواند آن ها را تنظیم کند. هشدار با چراغ ال ای دی و بوق و یا ویبراتور دستگاه، انتخاب هایی هستند که شما می توانید آن ها را به عنوان علامت هشدار، در تنظیمات دستگاه انتخاب کنید.

راکت بازرسی بدنی و فرا ترافیک

در دنیای امروز، تامین امنیت اولویت بسیاری از مجموعه هاست. با توجه به پیشرفت تهدیدات، سلاح ها و ابزارهای آسیب زننده، بدیهی است که تجهیزات ایمنی نیز باید به فراخور شرایط پیشرفت کنند. این روز ها استفاده از ابزارآلاتی که بتوانند به صورت دقیق فلزات، سلاح های سرد و گرم و همچنین سایر تهدیدات مشابه را کشف کنند، در بسیاری از کشورهای دنیا رایج است. بسیاری از شرکت های تولید کننده نیز در تلاش هستند تا با افزایش دقت و کارایی دستگاه های طراحی شده، گامی مثبت و مفید در این راستا بردارند.
راکت بازرسی بدنی یکی از تجهیزات رایج، شناخته شده، کاربردی و دقیقی است که این روزها در بزرگترین فرودگاه های بین المللی، سالن های کنسرت، اداره های گمرک، موزه ها و نمایشگاه های بین المللی و حتی مدارس و دانشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه به واسطه سبکی و قابلیت حمل آسان، انتخاب اکثر نیروهای امنیتی در جهان است. حساسیت راکت بازرسی بدنی تا جایی بالاست که کوچکترین قطعات فلزی، مانند پیچ های گل سرهای زنانه، گردنبند های ظریف، USB هایی که در جیب قرار دارند و مثال های مشابه را تشخیص می دهند. این در حالی است که احساس ناخوشایند بازرسی بدنی و یا خطای نیروهای امنیتی در تشخیص سلاح های سرد و گرم نیز با استفاده از این دستگاه به حداقل می رسد. از آنجایی که این تجهیزات با استفاده از کیت های قابل شارژ و باطری کار می کنند، استفاده از آن ها در فضاهای باز و به دور از برق نیز ممکن است. به همین سبب است که امروزه راکت های بازرسی بدنی به عنوان یکی از کاربردی ترین تجهیزات امنیتی در جهان مورد استفاده قرار می گیرند.
راکت بازرسی بدنی، یا باطوم ایکس ری، توسط شرکت فرا ترافیک در ایران عرضه می شود. این شرکت در زمینه عرضه محصولات ایمنی پارکینگ، تجهیزات ایمنی و ترافیکی فعالیت می کند و تا به امروز تجربه تکمیل بیش از 2000 پروژه موفق در اقصی نقاط ایران را داشته است. شما می توانید جهت مشاوره و در خصوص خرید تجهیزات ایمنی، به ویژه راکت بازرسی بدنی، با مشاوران این مجموعه ارتباط برقرار کنید. شرکت فرا ترافیک به پشتوانه تخصص و تجربه خود، کارایی، قیمت و کیفیت تجهیزات ایمنی، از جمله باتوم های ایکس ری، را تضمین می کند. شما می توانید جهت ثبت سفارش های خرد و کلان خود با شماره های تماس درج شده در وب سایت، ارتباط برقرار کنید.   

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

راکت بازرسی بدن چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ راکت بازرسی بدن یک دستگاه کوچک، سبک و قابل حمل است که به شکل یک راکت تنیس طراحی شده است. این دستگاه نسبت به اشیای فلزی، مانند اسلحه های سرد و گرم، قطعات بمب، موبایل و ... حساس است.
راکت بازرسی بدن و کاربرد های آن راکت بازرسی بدن در گروه محصولات امنیتی دسته بندی می شود و کاربرد های بسیار زیادی دارد. با این حال مهم ترین کاربرد این دستگاه، تامین امنیت مکان های پرتردد، حساس و پرجمعیت است.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط