راهبند تشريفاتی

راهبند تشريفاتی

اگر تجربه شرکت در یک سمینار بین المللی در یک هتل مجلل، نمایشگاه های مختلف، کنسرت ها، موزه ها و یا شرکت در یک جشن عروسی در تالاری مجلل را داشته باشید، بدون شک با راهبند های تشریفاتی مواجه شده اید. راهبند تشریفاتی میله های استیل کوتاهی هستند که با کمک نوار رنگی به یکدیگر متصل می شوند. راهبند های تشریفاتی در گروه تجهیزات پارکینگ قرار می گیرند و کاربرد های بسیار زیادی دارند. ما در این مقاله با ویژگی ها و ساختار این راهبند ها بیشتر آشنا خواهیم شد و موارد کاربرد آن ها را به دقت بررسی خواهیم کرد.

راهبند تشریفاتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

راهبند تشریفاتی میله هایی فلزی و استوانه ای شکل هستند که با کمک یک نوار رنگی به یکدیگر وصل می شوند. راهبند ها معمولا بدنه ای صیقلی دارند. در بخش فوقانی، میله های راهبند معمولا به شکل یک گوی صیقلی هستند. کمی پایین تر از گوی، یک حلقه بسیار باریک در نظر گرفته شده است که قلاب بند ها به این حلقه محکم می شود. در بخش زیرین نیز پایه ای پهن از جنس فلز در نظر گرفته می شود تا با حفظ مرکز ثقل میله، تعادل و توازن ایستادگی آن به خوبی حفظ شود. راهبند تشریفاتی معمولا بسیار سبک است. این ویژگی به کاربران کمک می کند تا به راحتی راهبند را جابجا کرده و از آن در مکان های مختلفی استفاده کنند.
راهبند های تشریفاتی به کمک یک نوار رنگی به یکدیگر متصل می شوند. این نوار رنگی می تواند جنس های مختلفی داشته باشد. پارچه، کنف، مخمل و پلاستیک از جمله مواردی هستند که برای این بخش از راهبند های تشریفاتی انتخاب می شوند. در دو سر این نوار، قلاب های ظریف و میله ای شکلی قرار دارد. این قلاب ها با وصل شدن به حلقه پایه های راهبند، می توانند دو میله را به یکدیگر متصل کنند. امکان جدا کردن بند ها و جابجایی راحت میله ها، راهبند تشریفاتی را به یکی از کاربردی ترین و مناسب ترین تجهیزات پارکینگ تبدیل کرده است.

یک راه بند تشریفاتی ایده آل چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

راهبندهای تشریفاتی را می توان در فضاهای سرپوشیده، مانند لابی هتل ها، سالن های کنسترت، نمایشاه ها، سینماها و تالارها و همچنین در فضاهای باز، مانند پارکینگ ها، ورودی ساختمان های اداری و مسکونی و در بخش های تشریفات های دولتی و سیاسی استفاده کرد. با توجه به این موضوع، بدیهی است که مهم ترین ویژگی یک راهبند تشریفاتی ایده آل، دوام و طول عمرش است.
استیل یک فلز ایده ال برای ساخت راهبند تشریفاتی است. این فلز سبک است و در برابر شرایط آب و هوایی، مانند تابش مستقیم نور خورشید، رطوبت، بارش باران و برف مقاوم است. راهبند ها اگر از جنس فلز های نامرغوب ساخته شوند، علاوه بر سنگین بودن و نبود امکان جابجایی راحت آن ها، به سرعت زنگ می زنند و ظاهر صیقلی و جذاب خود را از دست می دهند. این امر برای تجهیزاتی که معمولا در مراسم و محیط های رسمی مورد استفاده قرار می گیرند، چندان ایده آل نیست.
نکته مهم دیگری که باید در طراحی راهبند تشریفاتی مد نظر قرار بگیرد، مقاومت آن در برابر وزش باد و طوفان است. یکی از مهم ترین دلایل عدم استفاده از پلاستیک در طراحی راهبند های تشریفاتی، سبکی بیش از حد محصول نهایی و عدم مقاومت آن در برابر وزش باد است. تصور کنید در یک مراسم رسمی از راهبند هایی با جنس پلاستیک استفاده کنید. در میانه مراسم با وزش کوچکترین باد، تمامی راه بند ها به زمین می افتند و هرج و مرج ایجاد خواهند کرد.
راهبند های بی کیفیت و ارزان قیمتی که در بازار وجود دارند، در برابر زنگ زدگی و فرسایش محیط مقاوم نیستند. آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن کدر می شوند و ظاهر زیبای خود را از دست می دهند. از سویی دیگر، این راهبند ها یا بسیار سبک هستند و با وزش باد به اطراف پرتاب می شوند و یا بسیار سنگین هستند و امکان جابجایی راحت آنها وجود ندارد. همچنین اگر طراحی و ساخت راهبند تشریفاتی به صورت مهندسی شده و اصولی انجام نشود، مرکز ثقل وسیله ممکن است جابجا شده و راهبند به صورت کج روی زمین بایستند و یا تعادلی نداشته باشد. تمامی این موارد در قیمت نهایی راهبند تاثیر می گذارد.

راهبند تشریفاتی چه کاربرد هایی دارد؟

هدایت محترمانه جمعیت در محیط های خاص، مانند هتل ها، موزه ها، رستوران ها، تالارها، فرودگاه ها، نمایشگاه ها و مکان های مشابه مهم ترین کاربرد یک راهبند تشریفاتی است. به طور خاص:

  • از راهبند تشریفاتی در هتل ها استفاده می شود: در هتل ها معمولا برای جدا کردن مسیر عبور و مرور افراد خاص و مهم، جدا کردن ورودی بخش های مختلف هتل و همچنین در پلکان ورودی هتل از راهبند تشریفاتی استفاده می شود. همچنین معمولا یک مسیر ویژه خودرو در ورودی هتل های لوکس با کمک راهبند های تشریفاتی مشخص می شود تا محل پارک ماشین مسافران خاص هتل از مسیر عبور و مرور سایر خودروها مشخص شود. در برخی از موارد، محل و محدوده پارک تاکسی های مخصوص هتل، تورها و ماشین های مسافرین مهم نیز با کمک راهبند تشریفاتی مشخص می شود.
  • از راهبند تشریفاتی در موزه ها استفاده می شود: موزها و نمایشگاه ها یکی از مکان هایی است که راهبند تشریفاتی در آن به وفور استفاده می شود. راهبندها می توانند از نزدیک شدن بیش از حد جمعیت به آثار تاریخی جلوگیری کنند. همچنین با کمک راهبندهای تشریفاتی بخش هایی از موزه ها و نمایشگاه ها که برای بازدید عموم بسته هستند را می توان مشخص کرد. راهبند های تشریفاتی همچنین می توانند جمعیت ورودی و خروجی مکان های عمومی را به درستی هدایت کنند.
  • از راهبند تشریفاتی در مراسم رسمی و سیاسی استفاده می شود: راهبند های تشریفاتی می توانند مسیر عبور و مرور شخصیت های مهم در فرش های قرمز، جلسات سیاسی و کنفرانس های بزرگ خبری را مشخص کنند.
  • از راهبند تشریفاتی در نمایشگاه های اتومبیل استفاده می شود: از آنجایی که نمایشگاه های اتومبیل مکان هایی لوکس محسوب می شوند، راهبند های تشریفاتی می توانند به زیبایی محیط کمک شایان توجهی کنند. از این ابزار برای خوش آمد گویی به مراجعین و حفظ فاصله افراد از ماشین های لوکس استفاده می شود. راهبند های تشریفاتی از نزدیک شدن بیش از حد مراجعین و آسیب های احتمالی به برخی از ماشین ها جلوگیری می کند.
  • علاوه بر موارد نام برده شده در بالا، از راهبند تشریفاتی در پارکینگ ها، تالارها و رستوران ها نیز استفاده می شود.

شرکت فرا ترافیک تولید کننده و عرضه کننده راهبند های تشریفاتی

راهبندهای تشریفاتی از جمله تجهیزات پارکینگ هستند که برای محدود کردن فضا، کنترل مسیر های عبور و مرور مراجعین، حفظ حریم های آثار تاریخی و گران قیمت و موارد مشابه، استفاده می شود. این ابزار معمولا از جنس استیل مقاوم و با کیفیت است که در برابر شرایط محیطی، خوردگی، زنگ زدگی و تابش مستقیم نور خورشید مقاوم می باشد. راهبند های تشریفاتی سبک هستند و به راحتی می توان محل قرار گیری آن ها را تغییر داد. طول بند های متصل کننده دو پایه فلزی قابل تغییر هستند. این امر در کنار سبکی این ابزار، کاربرد این دسته از تجهیزات پارکینگ را افزایش می دهد. مهم ترین نکته در خرید این دسته از تجهیزات پارکینگ کیفیت بالا و مقاومت ابزار است.
شرکت فرا ترافیک تولید کننده و عرضه کننده گستره متنوعی از تجهیزات پارکینگ ترافیکی و ایمنی در ایران است. این مجموعه تجربه اجرای بیش از 2500 پروژه موفق در سراسر ایران را دارد. کارشناسان شرکت فرا ترافیک تلاش می کنند تا با تکیه بر دانش و تجربه خود، جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات پارکینگ را با قیمتی نازل تولید کند. تمامی محصولات این مجموعه با بهترین مواد اولیه تولید می شوند و فرا ترافیک ماندگاری و کیفیت محصولات خود را تضمین می کند. در میان تجهیزات پارکینگ متنوعی که این مجموعه به بازار عرضه می کند، راهبند تشریفاتی یکی از کاربردی ترین و محبوب ترین تجهیزات پارکینگ است. پایه های این محصول بسیار شیک و زیبا طراحی شده است و در کنار بندهای با کیفیت و قرمز، ظاهری لوکس و زیبا را به همراه دارد. راهبند تشریفاتی تولید مجموعه فرا ترافیک کیفیت بالایی دارد و از بهترین نوع استیل ضد زنگ ساخته شده است. این راهبند ها می توانند انتخاب ایده آلی برای تالارها، رستوران ها، هتل ها و نمایشگاه ها و موزه ها باشند. شما همچنین می توانید از این راهبند ها در ورودی ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری نیز استفاده کنید. 
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول، شیوه قیمت گذاری و تعداد مورد نیاز، از طریق شماره های تماس مندرج در وب سایت با مشاوران مجموعه فرا ترافیک ارتباط برقرار کنید. شما می توانید محدودیت های مالی و زمانی، شرایط پروژه و انتظارات خود از محصول نهایی را با مشاوران ما در میان بگذارید تا آن ها با توجه به دانش و تجربه خود، بهترین و مقرون به صرفه ترین راه حل را پیش پای شما قرار دهند. شما همچنین می تواند برای دریافت اطلاعات بیشتر، ثبت سفارش و پیگیری آن، از طریق آدرس ایمیل مندرج در وب سایت اقدام کنید. تمامی محصولات فرا ترافیک دارای گارانتی هستند و با نازلترین قیمت و در کمترین زمان ممکن، تحویل مشتریان مجموعه می شوند.

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

راهبند تشریفاتی چیست و چه کاربردهایی دارد؟ راهبند تشریفاتی میله هایی فلزی و استوانه ای شکل هستند که با کمک یک نوار رنگی به یکدیگر وصل می شوند. راهبند ها معمولا بدنه ای صیقلی دارند. در بخش فوقانی، میله های راهبند معمولا به شکل یک گوی صیقلی هستند.
یک راه بند تشریفاتی ایده آل چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ راهبندهای تشریفاتی را می توان در فضاهای سرپوشیده، مانند لابی هتل ها، سالن های کنسترت، نمایشاه ها، سینماها و تالارها و همچنین در فضاهای باز، مانند پارکینگ ها، ورودی ساختمان های اداری و مسکونی و در بخش های تشریفات های دولتی و سیاسی استفاده کرد.
راهبند تشریفاتی چه کاربرد هایی دارد؟ هدایت محترمانه جمعیت در محیط های خاص، مانند هتل ها، موزه ها، رستوران ها، تالارها، فرودگاه ها، نمایشگاه ها و مکان های مشابه مهم ترین کاربرد یک راهبند تشریفاتی است.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط