کاشن تانک

کاشن تانک

ایجاد امنیت در خیابان ها، چهارراه ها، بزرگراه ها و محورهای مواصلاتی میان شهرهای مختلف، یکی از مهم ترین مواردی است که راهداری ها، شهرداری ها و دستگاه های ذیربط در هر کشور و شهری باید به آن توجه خاص داشته باشند. تجهیزات ترافیکی به منظور دستیابی به چنین هدفی طراحی شده و شکل گرفته اند. تجهیزات ترافیکی می توانند با ایجاد موانع در خیابان ها، محدود کردن محورها و جاده های خطرناک و همچنین آگاهی بخشی در خصوص قوانین و خطرات حاکم بر یک جاده یا محور، نظم و امنیت را در سطح یک شهر یا کشور برقرار کنند. کاشن تانک یکی از تجهیزات ترافیکی مدرن محسوب می شود که می تواند با ایجاد موانع و علایم هشدار، به ویژه در مکان های پرخطری مانند پیچ های تند جاده ها و یا خروجی بزرگراه ها، رانندگان را در خصوص وجود خطر آگاه کنند. این دسته از تجهیزات ترافیکی می توانند با آگاهی بخشی به موقع به رانندگان، فرصت کافی برای عکس العمل را در اختیار آنها قرار دهند و بدین شکل از بروز تصادف ها و برخوردهای جدی و خطرناک جلوگیری کنند. ما در این مقاله کاشن تانک را معرفی خواهیم کرد و ویژگی ها و کاربرد های این دسته از تجهیزات ترافیکی را شرح خواهیم داد.

کاشن تانک چیست؟

اگر تجربه رانندگی در آزادراه های بین شهری و بزرگراه های درون شهری را داشته باشید، حتما این وسیله را دیده اید. کاشن تانک یک مخزن بزرگ با ارتفاع 90 سانتی متر است که در خروجی بزرگراه ها، کنار جاده ها و آزادراهها قرار می گیرد. این وسیله از جنس پلی اتیلن می باشد و به واسطه ویژگی های خاص ساختاری خود، می تواند به عنوان یک علامت هشدار دهنده یا خطر در خیابان ها و جاده ها عمل کند.
کاشن تانک مخزنی بزرگ با وزن حدودی 28 کیلوگرم است که سطح بیرونی آن به صورت خمیده طراحی می شود. داخل این مخزن را می توان با آب یا خاک پر کرد. این وسیله در برابر ضربه و همچنین برخورد خودروهای سبک و سنگین مقاوم است و همچنین می تواند شرایط آب و هوایی سخت و مختلف را به خوبی تحمل کند. این وسیله در برابر تابش مستقیم نور خورشید، رطوبت و حتی تماس با مواد شیمیایی به خوبی مقاوم بوده و ماندگاری بالایی دارد.
از آنجایی که کاشن تانک در دسته تجهیزات ترافیکی سبک قرار می گیرد، حمل و جابجایی آن بسیار آسان می باشد. طبیعی است که استفاده از این وسیله و اجرای آن در محل پروژه نیز به زمان و هزینه کمتری نیاز پیدا خواهد کرد. همین امر این دسته از تجهیزات ترافیکی را به یکی از کاربردی ترین و پرطرفدار ترین نمونه های موجود در بازار تبدیل کرده است. شهرداری ها از این وسیله در خیابان ها، بزرگراه ها و چهارراههای داخل شهر می توانند به راحتی استفاده کنند. در پارک ها، پارکینگ ها، فرودگاه ها و همچنین جاده های بین شهری نیز می توان از کاشن تانک استفاده کرد. حمل و اجرای این وسیله در پروژه های صعب العبور، مانند جاده های منتهی به معادن و یا پروژه های راه سازی، عملی و ارزان قیمت است.
از آنجایی که کاشن تانک از جنس پلی اتیلن می باشد، طراحان آزادی عمل بیشتری در تعیین رنگ و ساختار کلی این وسیله دارند. بنابراین شما می توانید این دسته از تجهیزات ترافیکی را در رنگ های متنوع داشته باشید. ایجاد تغییرات جزئی در ساختار و بدنه این وسیله، به شرط عدم تغییر استاندارد های کلی طراحی و تولید ، امکان پذیر است.

کاشن تانک به عنوان یک وسیله هشدار دهنده

از آنجایی که از کاشن تانک ها در خیابان ها و جاده ها استفاده می شود، طراحی این دسته از تجهیزات ترافیکی باید به گونه ای باشد که حتی در تاریک ترین مناطق نیز به خوبی قابل رویت باشند. برای همین منظور، معمولا سطح خارجی این دسته از تجهیزات ترافیکی با کمک نوارهای شب تاب پوشش داده می شوند. نوارهای شب تاب به گونه ای طراحی شده اند که با تابش اندکی نور (مانند نور چراغ خودرو یا نور خیابان) به خوبی قابل تشخیص هستند. این به واسطه بالا بودن قدرت بازتابندگی این نوارها است. با استفاده از این نوارها در بدنه کاشن تانک ها، رانندگان می توانند به راحتی متوجه حضور موانع شده و در زمان مناسب، اقدامات لازم را انجام دهند.

کاشن تانک چه کاربرد هایی دارد؟

مهم ترین کاربرد کاشن تانک تامین امنیت محورهای عبور برای ماشین ها است. از این وسیله معمولا در سر پیچ های خطرناک در جاده ها، به ویژه مکان هایی که دید مناسب ندارند، استفاده می شود. این دسته از تجهیزات ترافیکی به واسطه خصوصیات ساختاری خود، در طول روز به خوبی قابل تشخیص هستند. معمولا رنگ بدنه این وسیله ها به راحتی جلب توجه می کند و رانندگان می توانند از فواصل بسیار دور متوجه حضور خطر یا مانع شوند. از سویی دیگر، استفاده از نوارهای شب تاب در بدنه این تجهیزات می تواند رانندگان شب را در خصوص وجود مانع یا خطر آگاه کند. کاشن تانک ها معمولا در پیچ های تند، در خروجی اتوبان ها، آزادراه ها و بزرگراه ها و در مکان هایی که رانندگان مجبور به تغییر جهت سریع هستند، استفاده می شوند. با این حال این دسته از تجهیزات ترافیکی کاربرد های دیگری نیز دارند که در ادامه به صورت مختصر به آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • ایجاد موانع موقت: در صورت ایجاد شکستگی یا خرابی در بخشی از گاردریل جاده ها، آزادراه و بزرگراه ها، می توان از کاشن تانک استفاده کرد. این وسیله در محل خرابی قرار می گیرد و می تواند ضمن ایجاد مانع در محیط، به عنوان یک عامل هشدار دهنده نیز عمل کند.
  • ایجاد مانع به هنگام ایجاد تعمیرات جاده ای: اگر بخشی از خیابان، جاده یا بزرگراه به تعمیر احتیاج داشته باشد، شهرداری و مسئولین ذیربط موظف هستند از موانع هشدار دهنده و مناسب در محل تعمیرات استفاده کنند. یکی از انتخاب های ایده آل برای چنین هدفی، کاشن تانک ها هستد. این دسته از تجهیزات ترافیکی در برابر ضربه های احتمالی مقاوم می باشند و در نتیجه می توانند خطر برخورد ماشین ها با کارگران و ابزار را کاهش دهند. از سویی دیگر، ماهیت هشدار دهنده این دسته از تجهیزات می تواند شرایط استاندارد و ایده آلی را برای تامین امنیت محیط کارگاهی ایجاد کند.

شرکت فرا ترافیک تولید کننده تجهیزات ترافیکی استاندارد در ایران

کاشن تانک یکی از تجهیزات ترافیکی بسیار کاربردی در جهان است که در بسیاری از جاده ها و شهر ها مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله به واسطه ساختار مقاوم خود می تواند شرایط آب و هوایی مختلف را تاب بیاورد و در برابر رطوبت و ضربه مقاومت بالایی از خود نشان دهد. با این حال، اگر کاشن تانک از مواد اولیه بی کیفیتی ساخته شود و یا طراحان در ساخت آن از استاندارد های لازم استفاده نکنند، نتیجه نهایی محصولی بی کیفیت خواهد بود که در برابر کوچکترین ضربه مقاوم خود را از دست داده و دچار شکستگی می شود. البته این شکستگی در اکثر موارد می تواند با خسارت های جانی و مالی برای وسایل نقلیه نیز همراه باشد. از آنجایی که این دسته از تجهیزات ترافیکی در جاده ها و خیابان ها و در مکان های بالقوه خطرناکی مورد استفاده قرار می گیرد، کیفیت و دوام بالای محصول اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند.
شرکت فرا ترافیک یکی از تولید کنندگان تجهیزات ترافیکی، پارکینگ و ایمنی در ایران است که به واسطه ارائه محصولاتی با کیفیت و استاندارد در کشور شناخته می شود. کاشن تانک یکی از محصولات کاربردی این مجموعه است که در زیر مجموعه تجهیزات ترافیکی شرکت به بازار عرضه می شود. کارشناسان این مجموعه با تکیه بر سال ها تجربه، استفاده از مواد اولیه با کیفیت و همچنین به کار بردن استاندارد های جهانی در امر تولید و توزیع تجهیزات ترافیکی، توانسته اند کانشکن تانک های با دوام و استانداردی را به بازار عرضه کنند. کاشن تانک های تولیدی این مجموعه با نمونه های خارجی آن، تفاوتی ندارند و در عوض با نازلترین قیمت بازار، عرضه می شوند. شما می توانید طراحی این دسته از تجهیزات ترافیکی را به فراخور نیاز و سلیقه خود تغییر دهید و یا از رنگ های متفاوتی برای تولید کاشن تانک ها استفاده کنید. کاشن تانک های تولیدی مجموعه فرا ترافیک، مانند سایر تجهیزات ترافیکی، پارکینگ و ایمنی این مجموعه دارای گارانتی و ضمانت پس از فروش هستند و شما می توانید در صورت به وجود آمدن هرگونه مشکلی، با کارشناسان مجموعه تماس حاصل کنید.
مجموعه فرا ترافیک سابقه اجرای موفق بیش از 2500 پروژه در سراسر ایران را داراست و بخشی از این اعتبار، به واسطه همکاری مستمر میان مشاوران و کارشناسان این مجموعه با مشتریان و نظارت دائمی آن ها شکل گرفته است. شما می توانید انتظارات خود، نیازهای اصلی پروژه، محدودیت های زمانی، مالی و محیطی کار را با کارشناسان و مشاوران فرا ترافیک در میان بگذارید تا این افراد در کمترین زمان ممکن، بهترین راه حل و محصول را پیش پای شما قرار دهند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، ثبت سفارش و یا پیگیری آن، از طریق شماره های تماس مندرج در وبسایت فرا ترافیک اقدام کنید. شما همچنین می توانید از طریق ادرس ایمیل مندرج در وب سایت، با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

ویژگی ها

کاشن تانک چیست؟ کاشن تانک یک مخزن بزرگ با ارتفاع 90 سانتی متر است که در خروجی بزرگراه ها، کنار جاده ها و آزادراهها قرار می گیرد.
کاشن تانک چه کاربرد هایی دارد؟ مهم ترین کاربرد کاشن تانک تامین امنیت محورهای عبور برای ماشین ها است. از این وسیله معمولا در سر پیچ های خطرناک در جاده ها، به ویژه مکان هایی که دید مناسب ندارند، استفاده می شود.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط