موانع فلزی ترافیکی

موانع فلزی ترافیکی

ایجاد نظم در خیابان ها، تقاطع ها، پارکینگ های عمومی و محورهای بین شهری، یکی از چالش برانگیز ترین و مهمترین اقداماتی است که شهرداری ها، پلیس راهنمایی رانندگی و متولیان ساخت جاده ها بر عهده دارند. این مهم با استفاده از تجهیزات ترافیکی امکان پذیر است. مشخص کردن محدوده عبور و مرور عابران پیاده و دور نگه داشتن ماشین ها، موتورسیکلت ها و دوچرخه ها از پیاده روها، محدود کردن فضای پارک خودرو ها و همچنین مدیریت فضاهایی از شهر که برای پارک خودروها ساخته نشده اند، از جمله مواردی هستند که در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا مورد توجه می باشند. موانع فلزی ترافیکی یکی از تجهیزات ترافیکی مدرنی هستند که برای اجرایی کردن اهداف فوق، مورد استفاده قرار می گیرند. ما در این مقاله قصد داریم این تجهیزات را معرفی کرده و کاربرد های آن ها را شرح دهیم.

مانع فلزی ترافیکی چیست؟

اگر در چهارراه های اصلی شهر قدم زده باشید، بدون شک متوجه موانع سفید رنگ و کوتاهی که به شکل U انگلیسی هستند، شده اید. این موانع در بخش بالایی خود دو ردیف نوار قرمز رنگ دارند و معمولا مسیر عبور و مرور خط ویژه، عابرین پیاده و محدوده های پارک ممنوع را در خیابان مشخص می کنند. این موانع از جنس فلز هستند و ضخامت آنها دو میلی متر می باشد. موانع فلزی ترافیکی در اندازه های مختلفی به بازار عرضه می شوند. در بسیاری از کشورهای دنیا، اندازه های 80 سانتی، 90 سانتی و 120 سانتی به عنوان سایز های استاندارد موانع فلزی ترافیکی در نظر گرفته می شوند.
موانع فلزی ترافیکی در برابر ضربه و شوک های ناشی از برخورد خودروهای معمولی و سنگین، بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل است که برای استفاده در سطح شهر، محدود کردن محورهای عبور و مرور ماشین ها و همچنین مشخص کردن محدوده های پارک ممنوع از آنها استفاده می شود. این دسته از موانع در برابر شرایط جوی نیز بسیار مقاوم هستند و رطوبت، تابش مستقیم نور خورشید و بارش های باران و برف، تاثیری بر استقامت و کارایی آن ها ندارد.
از آنجایی که برای رنگ آمیزی این دسته از موانع از رنگ های الکترواستاتیک کوره ای استفاده می شود، رنگ موانع فلزی ترافیکی نیز به مرور زمان از بین نمی رود. این رنگ ها دارای خاصیت شب تاب هستند تا در طول شب و در فضاهای تاریک نیز رانندگان بتوانند به راحتی وجود موانع را تشخیص دهند. همچنین رنگ های شب تاب در شرایطی آب و هوایی سخت، مانند مه و همچنین بارش باران و برف نیز به خوبی قابل تشخیص می باشند. به واسطه انتخاب اصولی رنگ بدنه این دسته از تجهیزات ترافیکی، استفاده از آن ها در سطح شهر بلامانع و ایمن می باشد.

موانع فلزی ترافیکی چه کاربرد هایی دارند؟

موانع فلزی ترافیکی به واسطه طراحی خاص خود، کاربرد های بسیار زیادی دارند که در ادامه مهم ترین آن ها را بررسی خواهیم کرد.

  • به عنوان مانع بازدارنده در تقاطع های پل و پیاده رو:  در میانه خیابان های عریض، محدوده ای برای عبور و مرور عابرین پیاده در نظر گرفته می شود. این محدوده به عنوان مکانی امن برای افراد پیاده رو است تا بتوانند از خطر برخورد با خودروها در امان باشند و در زمان مقتضی خود را به سمت دیگر خیابان برسانند. در صورت وجود ترافیک های سنگین، موتورسواران تلاش می کنند تا با ورود به حریم پیاده رو از آن به عنوان یک دور برگردان استفاده کنند. با نصب موانع فلزی ترافیکی، این اطمینان حاصل می شود که تنها عابرین پیاده امکان عبور و مرور از محدوده مشخص شده را دارند و در نتیجه، خطر برخورد یا تصادف عابرین پیاده با موتور سیکلت به حداقل می رسد.
  • ایمن کردن پیاده روها در سطح شهر: یکی از مشکلات رایج شهرهای بزرگی همچون تهران، تجاوز موتورسیکلت ها و دوچرخه ها به حریم پیاده روها است. با نصب موانع فلزی ترافیکی، می توان اطمینان حاصل کردن که هیچ موتور سواری نتواند از پیاده روهای پهن شهر عبور کند و این مسیر ها برای رفت و آمد عابرین ایمن خواهند شد.
  • به عنوان مانع بازدارنده برای ماشین ها: از موانع فلزی ترافیکی می توان برای مشخص کردن محدوده عبور و مرور ماشین ها و محافظت از ان ها در برابر خطرات استفاده کرد. ممکن است خیابانی یک جوی پهن داشته باشد و یا عبور و مرور از یک محدوده کوچک جاده ای برای ماشین ها ممنوع یا خطرناک باشد. در چنین شرایطی، می توان محدود خطر را با کمک موانع فلزی ترافیکی مشخص کرد تا از بروز حوادث و خسارت های مالی و جانی جلوگیری شود.
  • برای مشخص کردن مسیر های خاص: می توان از موانع فلزی ترافیکی برای مشخص کردن محدوده عبور و مرور اتوبوس ها، نیروهای امدادی و ماشین های خاص استفاده کرد. این موانع در برابر ضربه و شوک مقاوم هستند و در نتیجه ماشین های دیگر می توانند به محدوده های مشخص شده، ورود پیدا کنند.
  • به منظور ایجاد مانع برای پارک خودروها: محدوده هایی در نزدیکی بیمارستان ها، آتش نشانی ها، ایستگاه های مترو، ایستگاه های پلیس و موارد مشابه وجود دارد که هیچ خودرویی اجازه پارک در آن را ندارد. بدیهی است که پارک کردن خودرو در چنین فضاهایی، علاوه بر مختل کردن فرایند خدمت رسانی و عبور و مرور شهری، برای خود راننده و ماشین نیز خسارت های سنگینی را به همراه دارد. معمولا از موانع فلزی ترافیکی برای جلوگیری از پارک خودرو ها در چنین شرایطی استفاده می شود. این امر در اکثر شهرهای بزرگ دنیا، از جمله تهران، به تسهیل عبور و مرور نیروهای امدادی کمک شایان توجهی کرده است.
  • به منظور تفکیک فضا و ایجاد نظم در پارکینگ های روباز: شما می توانید از موانع فلزی ترافیکی برای تفکیک فضا، مشخص کردن مسیر عبور و مرور خودرو ها و همچنین محدود کردن محل پارک خودرو ها در پارکینگ های عمومی سرپوشیده و روباز استفاده کنید. یکی دیگر از کاربرد های ایده آل این دسته از تجهیزات ترافیکی این است که شما می توانید با نصب موانع فلزی ترافیکی  در محدوده چند متری ورودی پارکینگ های شخصی، به سایر خودرو ها اجازه ندهید که به حریم پارک شما وارد شوند و با پارک خودروی خود در چنین مکان هایی، برای تردد شما مشکلاتی را ایجاد کنند.

چه تفاوتی میان موانع فلزی ترافیکی و استوانه های ترافیکی وجود دارد؟

استوانه های ترافیکی نیز یکی دیگر از تجهیزات ترافیکی هستند که به منظور ایجاد نظم در خیابان ها و محدود کردن فضای عبور و مرور خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد. استوانه های ترافیکی از جنس پلاستیک های مقاوم هستند. پلاستیکی بودن بدنه این دسته از تجهیزات ترافیکی، آن ها را به انتخاب ایده الی برای محدود کردن فضای عبور مرور ماشین ها در بزرگراه ها، آزادراه ها و خیابان ها تبدیل کرده است. از آنجایی که احتمال برخورد شدید خودرو ها با موانع در چنین فضاهایی زیاد است، استفاده از استوانه های ترافیکی می تواند از شدت آسیب به خودرو و همچنین خسارت های جانی جلوگیری کند. موانع فلزی ترافیکی انتخاب چندان مناسبی برای چنین فضاهایی از شهر نیستند. این دسته از تجهیزات در برابر ضربه و شوک بسیار مقاومند و اگر ماشینی با سرعت بسیار زیاد به آنها برخورد کند، احتمال بروز خسارت های مالی و حتی جانی بالا خواهد بود. از موانع فلزی ترافیکی در مکان هایی که سرعت خودروها، موتورسیکلت ها و سایر ماشین های سنگین چندان زیاد نیست (مانند چهارراه ها و خیابان های درون شهری) استفاده می شود.

فرا ترافیک تولید کننده تجهیزات ترافیکی با کیفیت در ایران

موانع فلزی ترافیکی یکی از تجهیزات ترافیکی بسیار کاربرد در جهان هستند که می توانند به حفظ نظم در سطح شهر کمک کنند. این موانع فلزی U شکل، می توانند حریم پیاده روها را محدود کنند، از بروز تصادف ها جلوگیری کنند، محل پارک خودروها را مشخص کنند و به ایجاد نظم در سطح پارکینگ های عمومی کمک کنند. موانع فلزی ترافیکی همچنین می توانند مسیرهای پرخطر را برای خودروها مشخص کنند تا نرخ حوادث در چنین محیط های پرخطری به حداقل برسد.
شرکت فرا ترافیک یکی از تولیدکنندگان تجهیزات ترافیکی، پارکینگ و ایمنی بسیار موفق در ایران است که سال ها در زمینه طراحی و تولید این دسته از محصولات فعالیت کرده است. این مجموعه در تلاش است تا با استفاده از بهترین مواد اولیه و به کار گیری تکنیک ها و استاندارد های روز جهان، محصولاتی درجه یک و در شان مصرف کنندگان ایرانی را تولید کنند. موانع فلزی ترافیکی یکی از محصولات این مجموعه است که با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت بازار عرضه می شود. موانع ترافیکی که شرکت فرا ترافیک تولید می کند بر اساس استاندارد های روز دنیا ساخته شده اند و مانند سایر محصولات تولید شده توسط این شرکت، دارای گارانتی و ضمانت پس از فروش می باشند. کارشناسان مجموعه فرا ترافیک در تمامی مراحل تحویل و نصب این محصول در کنار شما خواهند بود تا اطمینان حاصل کنند پروژه با توجه به نیازها و انتظارات مشتریان و همچنین بر اساس استاندارد های لازم تحویل می شود. شما می توانید برای ثبت سفارش و یا دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان مجموعه فرا ترافیک از طریق شماره های مندرج در وب سایت شرکت اقدام فرمایید. شما همچنین می توانید از طریق ایمیل مندرج در وب سایت با ما در ارتباط باشید. 

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

مانع فلزی ترافیکی چیست؟ مانع فلزی ترافیکی در بخش بالایی خود دو ردیف نوار قرمز رنگ دارند و معمولا مسیر عبور و مرور خط ویژه، عابرین پیاده و محدوده های پارک ممنوع را در خیابان مشخص می کنند.
چه تفاوتی میان موانع فلزی ترافیکی و استوانه های ترافیکی وجود دارد؟ چه تفاوتی میان موانع فلزی ترافیکی و استوانه های ترافیکی وجود دارد؟
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط