استوانه ترافیکی

استوانه ترافیکی

در شهرهای پرجمعیت و همچنین محورهای برون شهری، تامین امنیت و نظم امری بسیار دشوار و چالش برانگیز است. استفاده از نیروی انسانی برای تامین نظم و امنیت نه تنها هزینه بر است، بلکه غیر عملی نیز می باشد. به همین سبب است که برای این هدف، معمولا از تجهیزات ترافیکی متنوعی کمک گرفته می شود. یکی از رایج ترین تجهیزات ترافیکی که در سطح شهر و همچنین محورهای برون شهری به وفور دیده می شود، استوانه ترافیکی است. استوانه ترافیکی بسیار پرکاربرد است اما معمولا از آن برای ایجاد موانع موقت استفاده می شود. ما در این مقاله قصد داریم تا ویژگی های استوانه ترافیکی و کاربرد های آن را به دقت بررسی کنیم.

استوانه ترافیکی چیست؟

استوانه ترافیکی شکل ها و طرح های متفاوتی دارد. برخی از آن ها به شکل استوانه های باریکی هستند و برخی دیگر به صورت مخروطی طراحی می شوند. برخی از این استوانه ها قابلیت جابجایی دارند و برخی دیگر با استفاده از پیچ در محل مورد نظر ثابت می شوند. با وجود این تفاوت های ساختاری، تمام استوانه های ترافیکی معمولا از جنس پلاستیک های مقاوم ساخته می شوند و بسیار سبک هستند. این دسته از محصولات در طول های متفاوتی به بازار عرضه می شوند که رایج ترین آن ها 45، 75 و 100 سانتی متر است. استوانه هایی که طول آنها 75 یا 100 سانتی متر است، کاربرد های بیشتری دارند چرا که از ارتفاع ماشین ها به راحتی قابل رویت هستند.
از آنجایی که بدنه اصلی استوانه با استفاده از مواد شب رنگ پوشانده می شود،  اکثر آن ها به صورت موانع هشدار دهنده و محدود کننده نیز عمل می کنند. این نوارهای شبرنگ معمولا در رنگ نقره ای هستند که در ردیف های مشخصی، بدنه قرمز یا آبی رنگ استوانه را پوشش می دهند. وجود این مواد شبرنگ به رانندگان کمک می کند تا در تاریکی شب و همچنین در فضاهای محدود و تاریک پارکینگ، بتوانند حدود حرکتی خود را به خوبی تشخیص دهند.

از استوانه ترافیکی چه استفاده هایی می توان کرد؟

همانطور که پیش تر نیز بدان اشاره شد، استوانه های ترافیکی یکی از رایج ترین و پرکاربردترین تجهیزات ترافیکی در جهان هستند که به واسطه سایز و سبکی خود، می توان از آن ها در فضاهای مختلفی استفاده کرد. در ادامه برخی از رایج ترین کاربرد های این دسته از تجهیزات ترافیکی را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

استوانه های ترافیکی در محورهای شهری:

در حدود چند متر جلوتر از خروجی یا ورودی اتوبان ها و آزاد راه ها، استوانه های ترافیکی به چشم می خورند. این دسته از استوانه ها معمولا به زمین محکم شده و به صورت ثابت اجرا شده اند. وظیفه این استوانه ها، ایجاد نظم در محور بزرگراه ها و خیابان ها و جلوگیری از رفتارهای پرخطر یا ورود (خروج) بی نظم ماشین ها در گوشواره ها است. بنابراین، استوانه های ترافیکی می تواند از بروز حادثه و همچنین ترافیک های سنگین در محورهای شهری جلوگیری کنند. از آنجایی که استوانه ها از جنس پلاستیک هستند، نصب آن ها در بزرگراه ها نیز خطر بسیار کمی را برای رانندگان به دنبال دارد. در صورت برخورد ماشین با این موانع، کمترین میزان آسیب به ماشین و راننده وارد می شود و از این جهت، استفاده از آن ها در محورهای شهری امن و بلامانع است.

استوانه های ترافیکی و ایجاد موانع موقت:

برخی از خیابان ها و محدوده برخی از ساختمان ها و مراکز اداری، فرهنگی، امنیتی و خدماتی در شهر پارک ممنوع هستند.  به عنوان مثال، ورودی کلانتری ها، ایستگاه های آتش نشانی، بیمارستان ها و سفارت ها از جمله محدوده های پارک ممنوع هستند. با این حال بدیهی است که برخی از رانندگان یا عامدانه و یا سهوا اقدام به پارک در این مناطق کنند. با کمک استوانه های ترافیکی، شما می تواند موانع موقت در این بخش ها ایجاد کنید و مانع از پارک خودروها در این مکان ها شوید. با توجه به خصوصیات منطقه اجرا، ممکن است استوانه ها به صورت ثابت و یا متحرک در محل اجرا شوند.

استفاده از استوانه های ترافیکی به منظور حفظ حریم عابرین پیاده:

پارک کردن در مسیر عبور و مرور عابرین پیاده خلاف قانون است و این امر شامل پارک کردن در خطوط عبور عابرین در چهارراه ها و خیابان ها، پل ها و موارد مشابه می شود. به منظور ایجاد حریم امن برای عابرین پیاده، شهرداری ها و افراد ذی الصلاح از استوانه های ترافیکی استفاده می کنند. در چنین شرایطی، استوانه ها به صورت موانعی عمل می کنند که مانع از پارک خودروها در مسیر های عبور و مرور افراد پیاده می شوند.

کاربرد گسترده استوانه های ترافیکی در پارکینگ های عمومی و خصوصی:

از استوانه ترافیکی به عنوان یک مانع موفق به منظور رزرو کردن جای پارکینگ در مجتمع های مسکونی و اداری می توان استفاده کرد. سبک بودن این موانع امکان جابجایی راحت آن ها را فراهم می کند. همچنین از آنجایی که استوانه ها کوچک هستند، شما می توانید به راحتی آن ها را در صندوق عقب ماشین خود و یا در گوشه پارکینگ و انباری نگهداری کنید. همچنین به منظور تعدیل ترافیک در پارکینگ مجتمع های عمومی می توان از استوانه های ترافیکی استفاده کرد. با کمک این موانع، شما می توانید دو لاین ورودی و خروجی پارکینگ را از هم جدا کنید و از قفل شدن ترافیک در چنین مکان های سربسته و غالبا شلوغی، جلوگیری به عمل آورید.

استفاده از استوانه ترافیکی در انبارها و کارخانه های بزرگ:

شما می توانید با کمک استوانه های ترافیکی فضاهای مختلف یک انبار یا کارخانه بزرگ را مشخص کنید. قابلیت این استوانه ها به عنوان موانع موقت این امکان را به شما می دهد تا بخش بندی انبار یا پارکینگ را تغییر دهید و به ایجاد نظم در محیط، کمک شایان توجهی کنید. به عنوان مثال، شما با کمک این موانع می توانید محل بارگیری، محل قرار گرفتن خودروهای شخصی، محل انبار کردن کالاهای جدید و یا بخش های خطر و ممنوعه را مشخص کنید. می توان از استوانه های ترافیکی به شکل مشابهی در محیط فرودگاه نیز استفاده کرد.

استوانه های ترافیکی و عملیات عمرانی در سطح شهر:

شما می توانید با کمک استوانه های ترافیکی، عابران پیاده و خودروها را در خصوص عملیات عمرانی در سطح شهر آگاه کنید. با کمک این موانع شما می توانید جریان ترافیک و یا عبور و مرور عابرین پیاده را مدیریت کرده و بدون ایجاد هیچ مشکل جدی، پروژه های عمرانی شهر را پیش ببرید.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، از استوانه های ترافیکی در ایست های بازرسی و ورودی پارکینگ ها و و مجتمع های تجاری، اداری و مسکونی نیز استفاده می شود.

استوانه های ترافیکی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

برای آن که بتوان از شکل ها و اندازه های مختلف استوانه های ترافیکی بهترین استفاده را برد، لازم است این دسته از تجهیزات ترافیکی در برابر ضربه و همچنین شرایط جوی، مانند تابش مداوم خورشید، رطوبت و بارش های سنگین، از مقاومت بالایی برخوردار باشند. همچنین این دسته از تجهیزات ترافیکی باید سبک و قابل حمل باشند و همچنین نصب آن ها در محیط های مختلف به آسانی صورت پذیرد.

شرکت فرا ترافیک تولید کننده و عرضه کننده مدل های متنوعی از استوانه ترافیکی

استوانه ترافیکی یکی از پرکاربردترین و رایج ترین تجهیزات ترافیکی در دنیا است که در اندازه ها و شکل های مختلفی به بازار عرضه می شود. شکل و اندازه این دسته از تجهیزات ترافیکی با توجه به نوع کاربرد و محل اجرای آن ها، تعیین می شود. استوانه های ترافیکی به راحتی قابلیت جابجایی دارند اما در شرایط خاصی، مانند کناره های بزرگراه ها و محورهای مواصلاتی، معمولا به صورت ثابت به زمین پیچ می شوند. مانند سایر تجهیزات ترافیکی، استوانه های ترافیکی نیز باید در برابر ضربه و شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم باشند و این مستلزم استفاده از بهترین مواد اولیه در ساخت آن ها است. در ایران، شرکت فرا ترافیک با تکیه بر سال ها تجربه و دانش کافی در حوزه تولید و عرضه تجهیزات ترافیکی مختلف و با تکیه بر مواد اولیه با کیفیت و درجه یک، اقدام به طراحی و تولید استوانه های ترافیکی کرده است. این مجموعه با سابقه درخشان خود توانسته است بیش از 2500 روژه موفق را در سراسر ایران به ثبت برساند. تمام محصولات تولید شده توسط شرکت فرا ترافیک دارای گارانتی می باشند و با نازلترین قیمت های بازار به مشتریان عرضه می شوند. مشاوران حاذق این مجموعه در تمامی مراحل بررسی شرایط پروژه، فروش و تحویل کار با شما همراه هستند تا با توجه به شرایط اجرایی پروژه، بودجه، محدودیت ها و نیازهای شما، بهترین و ایده آل ترین خدمات را در کمترین زمان و بالاترین کیفیت عرضه کنند. شما می توانید جهت انتخاب و خرید بهترین و ایده آل ترین استوانه های ترافیکی با مشاوران و کارشناسان فرا ترافیک تماس حاصل کنید.  شما همچنین می توانید سوالات خود را از طریق ایمیل مجموعه با ما در میان بگذارید تا مشاوران و کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کنند. تکمیل فرایند های ثبت سفارش و اجرای کار نیز تنها با یک تماس از طریق شماره های ثبت شده در وب سایت مجموعه، امکان پذیر است.

چند لحظه صبر کنید

ویژگی ها

استوانه ترافیکی چیست؟ استوانه ترافیکی شکل ها و طرح های متفاوتی دارد. برخی از آن ها به شکل استوانه های باریکی هستند و برخی دیگر به صورت مخروطی طراحی می شوند. برخی از این استوانه ها قابلیت جابجایی دارند و برخی دیگر با استفاده از پیچ در محل مورد نظر ثابت می شوند.
از استوانه ترافیکی چه استفاده هایی می توان کرد؟ استوانه های ترافیکی یکی از رایج ترین و پرکاربردترین تجهیزات ترافیکی در جهان هستند که به واسطه سایز و سبکی خود، می توان از آن ها در فضاهای مختلفی استفاده کرد.
استوانه های ترافیکی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟ برای آن که بتوان از شکل ها و اندازه های مختلف استوانه های ترافیکی بهترین استفاده را برد، لازم است این دسته از تجهیزات ترافیکی در برابر ضربه و همچنین شرایط جوی، مانند تابش مداوم خورشید، رطوبت و بارش های سنگین، از مقاومت بالایی برخوردار باشند.
امتیاز

گالری تصاویر

گالری تصاویر مرتبط